Přehlídku vedla několikanásobná česká šampionka a reprezentantka Julie Švecová. "Julinka se už druhým rokem snaží aktivizovat klienty se svým mladým vzpěračským týmem," sdělila ředitelka domova Yvona Andělová.

Vernisáž výstavy Lilian Amann s názvem „Déjà-vu“ na plumlovském zámku.
Déjà-vu v Plumlově. Zámek hostí snovou výstavu obrazů Lilian Amann

Mladí vzpěrači předvedli své dovednosti. Přestože jsou někteří klienti upoutaní na lůžko a nemohli se zúčastnit, mladé sportovce přivítala plná jídelna. Senioři nešetřili potleskem.

"Cílem akcí bývá, aby si klienti zaplnili volný čas a aby si popovídali. O dnešní akci si budou určitě dlouho povídat a doma chlubit. Jsou moc rádi, když se tu objeví mladší generace," poznamenala ředitelka.

Výstava kočárků a panenek paní Anežky Novotné je v vidění od pátku 7. do neděle 9. dubna od 14 do 17 hodin v Kulturním domě v Myslejovicích.
Panenky v důchodovém věku? Jde to! Přijďte se podívat na výstavu do Myslejovic

Klienti si mohli vyzkoušet vzpěračské figury. Odvážlivci dokonce zvedli činku až nad hlavu. "Naši klienti jsou velmi pohybliví. Každé úterý mají pohybová cvičení a ve čtvrtek se jim Julinka věnuje i individuálně. Každý rok máme sportovní hry nejen pro naše klienty, ale i pro spřátelené domovy," neskrývá hrdost na výbornou fyzičkou seniorů Andělová.


Přehlídku doprovázela veselá atmosféra a dobrá nálada, o kterou se zasloužili vzpěračský tým i zaměstnanci domova. "Akce se vydařila podle představ. Jsme rádi, že se klienti zapojili, a že i naši zaměstnanci tomu vdechli dávku smíchu a zábavy," usmívala se Yvona Andělová s tím, že si přeje, aby se na seniory v domovech nezapomínalo. "Akce jako dnešní přehlídka povzbuzují naše klienty a nesmírně je obohacují," uzavírá.

Jan Bílek