Oblíbená akce těší obyvatele všech obcí, kterými staré automobily a motorky projíždějí. Před svými domy sedí na židlích celé rodiny a účastníky zdraví máváním. Ti jim na oplátku zpravidla zatroubí. "Každý rok vytáhneme židle a křesílka, posedíme a kocháme se pohledem na projíždějící krásu," usmívala se rodina ze Skalky, která žádný ročník nevynechá. Podobný pohled naskýtají prakticky všechny obce na trase Rallye na pohodu.

Válečný konflikt naživo, to a ještě spoustu dalšího mohli zažít návštěvníci akce Drahany 1945. 12.8. 2023
VIDEO: Drahany 1945: Nebe obsadily stíhačky a na zemi bojovali vojáci

Letošního ročníku se zúčastnilo 79 automobilů a 28 motorek. V místě startu, ve Skalce však zaujalo své pozice mnohem více historických unikátů. "Někteří se vyjížďky neúčastní, ale do Skalky za kamarády veteránisty vždycky přijedou. Zkrátka je to taková tradice," poznamenal jeden z pořadatelů z Hanáckého auto moto veterán klubu Prostějov.

Již 18. ročník Veterán Rallye z lázní do lázní s podtitulem na pohodu, odstartovala v neděli ráno ze Skalky. 13.8. 2023Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Letošní ročník netrápily objížďky. Kolona veteránů se tak vydala po tradiční trase přes Určice, Plumlov s obědovou zastávkou v Čechách pod Kosířem do hodově rozjásaných Slatinic.