Doprava v Olomoucké ulici zhoustla. Silničáři v této vytížené prostějovské výpadovce od rána opravovali výtluky u železničního přejezdu.

Provoz na křižovatce Olomoucké, Sladkovského a Barákovy ulice řídila kyvadlově policie. Kolony se přitom tvořily od centra města i od Držovic. V prvním směru stála auta od křižovatky s Vápenicí a v druhém se štosovala už u kruhového objezdu vedle benzinky.

Oprava výtluků komplikuje dopravu

„Provádíme opravu výtluků, pro řidiče je to nepříjemné, ale musí se to udělat,“ reagoval Jaromír Foltýnek, vedoucí provozu střediska Jih Správy silnic Olomouckého kraje. Podle něj je možné, že asfalt se bude pokládat ještě dnes.

„Uvidíme, jak to stihneme,“ konstatoval Foltýnek.

Po uzavírce části estakády Haná, která potrvá až do 13. června, tak komplikuje příjezd do Prostějova od Olomouce další oprava. Někteří řidiči nesli zdržení nelibě a v koloně i troubili.

„Potřeboval jsem být včas s nákladem ve městě, ale místo toho popojíždím deset minut v podstatě na místě,“ vyklonil se ze svého auta Pavel z Olomouce.

Železniční přejezd čekají změny

Správa železniční dopravní cesty zpracovává plán na rekonstrukci zabezpečení přejezdu i blízké křižovatky.

„Projekt je stále v přípravné fázi,“ informoval mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Pavel Halla.

Rekonstrukce se má nejdříve dočkat železniční přejezd.

„Věříme, že úpravy zabezpečení začnou ještě letos,“ zmínil se Halla s tím, že počítá s padesátiprocentní finanční účastí města.

Zda bude křižovatka u přejezdu kruhová nebo klasická styková, ale lépe vyřešená než dosud, vyplyne z jednání všech zainteresovaných stran a z vypracovaného projektu. Konkrétní řešení nechtěl nikdo předjímat.

Silnice v Olomoucké ulici patří kraji.

„Letos jsme Správě železniční dopravní cesty přispěli na tento projekt tři sta tisíci korunami a v loňském roce to byla obdobná částka,“ spočítal Ladislav Růžička, vedoucí oddělení silničního hospodářství odboru dopravy krajského úřadu.

Dopravu řídili policisté

„Když jsme přivolaní na místo nebo víme o tom, že se budou tvořit kolony, ať již kvůli opravám nebo kvůli hustotě provozu, tak dopravu samozřejmě řídíme,“ reagovala prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková.

Podle ní je to každodenní součást policejní práce.

„Ale nedivím se třeba profesionálním řidičům, kteří musí kolony vystát. Musí být zkrátka trpěliví,“ poznamenala mluvčí.