Velký den. Páteční odpoledne bylo pro pětadvacet šesti až sedmiletých dětí navštěvujících mateřskou školu v Olšanech u Prostějova originální. Oficiálně byla ukončena jejich předškolní výchova a staly se školáky.

"Děláme to v Olšanech každým rokem. Jedná se o součást hodových oslav, které jsou v Olšanech vždy na Jana. Pro děti je připraven táborák a další zábava," uvedla Marie Pawerová, vedoucí učitelka olšanské mateřinky.

Nejoficiálnější součástí loučení s předškoláky bylo kulturní představení v místní sokolovně. "Rodiče vidí, co všechno se děti ve školce naučily. Vystoupení před veřejností děti zvládly parádně," chválila Marie Pawerová.

Odměnou jim byl bouřlivý potlesk a také upomínkové medaile ve tvaru kaprů.

"Jejich třída se jmenuje kapříci. Drtivá většina z pětadvaceti budoucích školáčků prošla naší školkou od nejmenších kuřátek. Všechny ty děti nám prošly rukama, musely jsme zamačkávat slzy dojetí," přiznala se vedoucí učitelka, která dodala: "Současně tam s nimi byli i někteří vycházející deváťáci a ti byli také všichni v naší školce."

Právě absolventi, či spíše absolventky místní základky, se ke svým následovníkům přidali a všem prozradili, na jakou, že se to dostali školu.

Po oficiálním rozloučení, se v areálu venkovního hřiště rozproudila volná zábava. Pro děti byly připraveny soutěže, skákací hrad a společný táborák.