Z nápadu na hromadnó lóbačku pod rozkvetlým stromem se tu pomalu stává tradice. Letos se konal už druhý ročník a během jedné hodiny se pod krásně vonící sakurkou střídavě políbilo na dvě desítky párů. Na závěr se lóbaly všechny páry naráz a vytvořily tak pod stromem malebné zátiší ozvučené mlaskáním pusinek.

Místní dámy mají záruku, že určitě do příštího května neuschnou a na své si přišel i obecní lóbač. Vzal si totiž do parády ženy a dívky, jež přišly bez partnera. A kdo se letos této role zhostil? „Zvolil jsem „demokraticky“ sám sebe. Nikdo nebyl proti,“ nechal se s úsměvem slyšetjeden z organizátorůtaškařice Petr Buriánek.

Lóbačka místo Valentýna

Nápad na hromadnó lóbačko vznikl spontánně vloni na Valentýna.

„S chlapama jsme se shodli na tom, že tento zprofanovaný svátek není nic pro nás. Zároveň nám bylo líto, že naše ženy tak trochu přijdou zkrátka. Podumali jsme. A nápad na hromadnó lóbačku byl na světě,“ vysvětlil rozzářený obecní lóbač s tím, že letos místo ještě nerozkvetlého střešňovníku kaštanového musely vzít páry zavděk při polibku právě kvetoucí sakurkou.

„Je skvělé, že se u nás lóbačka ujala, a že přilákala více lidí než vloni. Navíc se u ní můžeme všichni krásně odreagovat a pokecat si o všem, co se kde šustne,“ zhodnotila akci Marta Urbánková, která zároveň tento rok se svým mužem slaví výročí zlaté svatby a díky tomu právě oni dva sklidili při vzájemné lóbačce největší aplaus.