Moc jim to slušelo už v ranním průvodu obcí, své umění pak předvedly při defilé u kostela svatého Václava a odpoledne si to mezi sebou rozdaly v ostré nepostupové soutěžní přehlídce v útrobách místní sokolovny.

Akce mažoretek se zúčastnil i soubor Stars Ostrava.

„Jezdíme sem moc rádi. Jsme tu už potřetí a určitě ne naposledy,“ prozradila s úsměvem jejích vedoucí Lenka Kovaříková s tím, že při defilé u kostela byla nadšená z doprovodné muziky v podání Dechového orchestru mladých z Němčic nad Hanou.

„Zněli božsky,“ shrnula stručně pocity z jejich umění.

„A to nás tu dnes hrálo pouze čtyřicet,“ reagoval na její slova kapelmajstr Jindřich Novák a dodal s trochou nadsázky, že někteří další členové nemohli přijít, protože museli vyrazit na pole vybírat zemáky.

Zmínil se dále, že jeho soubor oslabený o zhruba dvacet hudebníků si střihl u kostela zhruba dvacet skladeb. Potom už pospíchal ke svým ovečkám, protože je společně ještě v sobotu čekalo vystoupení v Němčicích při příležitosti svěcení nové hasičské stříkačky.

Baton a Pom pom

Mezitím se už mažoretky pečlivě připravovaly na své odpolední show.

„Na soutěž zavítalo osmnáct souborů z celé Moravy,“ nechala se slyšet organizátorka Eva Bašková s tím, že postupně vystoupí soubory dětí, juniorů a seniorů.

„Ty nejmenší mažoretečky mají teprve čtyři roky, ale už pěkné válí,“ svěřila se Bašková s něhou v očích a vysvětlila, že dívky budou mezi sebou soutěžit ve dvou disciplínách. „Půjde o baton, to jsou sestavy s hůlkami a pom pom, kdy se předvedou se střapci,“ vysvětlila na závěr.

A pak to šlo ráz naráz. Jeden soubor střídal na parketách druhý, v očích mažoretek byl vidět strach, radost a pýcha zároveň a v pohledech přítomných návštěvníků překvapení, cože všechno ty holky dokážou.

Svatováclavské oslavy pokračovaly i v neděli, která se nesla především ve znamení sportu a divadla a vyrazit na ně můžete i v pondělí, kdy se například v osm hodin večer koná tradiční nezamyslické vinobraní, nebo v úterý v deset ráno na hodovou mši či o půl třetí na slavnostní svátostné požehnání v kostele svatého Václava.

Svatováclavské slavnosti - mažoretky
Svatováclavské slavnosti - pouť
#nahled|https://g.denik.cz/59/7b/nezamyslice_svatovaclavske_slavnosti_mazoretky_doma_dsc09976_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/59/7b/nezamyslice_svatovaclavske_slavnosti_mazoretky_doma_dsc09976.jpg|Svatováclavské slavnosti - Dechový orchestr mladých z Němčic nad Hanou#
Soutež mažoretek - MiniOrionky Nezamyslice