"Davy se valily odevšad a průvod nebral konce! Atmosféra byla kouzelná," komentovala nečekaně masovou účast jedna z organizátorek Jana Jílková s tím, že průvod prošel celé Kolářovy sady, všichni si prohlédli blikající dýně před školou a na závěr se společně zpívalo u hvězdárny.

"Mrzí nás, že závěrečné zpívání nestihla velká část průvodu, která byla ještě stále na trase a kochala se přehlídkou vydlabaných dýní. Převažuje ale obrovská radost, že se nás sešlo tolik," dodává Jílková.

Vydlabaných dýní přinesly děti téměř sto padesát.

"Každá byla označena číslem a děti mohly hlasovat, která se jim nejvíce líbí. Výsledky budou zveřejněny ve středu na webových stránkách školy, ale za nás jsou absolutním vítězem všechny! Jejich výroba musela dát obrovskou práci nejen dětem, ale i rodičům, kteří pomáhali. Ve výsledku to obrovské množství nasvícených dýní vytvořilo neopakovatelnou atmosféru," komentuje další z vychovatelek Aneta Chludová.

Ilustrační foto.
Dušičkoví vykradači řádili okolo hřbitovů

Vydařená premiéra bude mít pokračování i v příštím roce.

"Tato přehlídka dýní a lampionový průvod právě odstartovaly novou tradici. Pár nedostatků bylo, ale ty se do příště podaří napravit a moc se těšíme na příští rok. Společného mimoškolního setkávání s rodiči a dětmi si velmi vážíme," uzavírá Jana Jílková s tím, že organizačně celou akci zajistily ještě vychovatelky Aneta Chludová, Lucia Zatloukalová a Renata Dostálová, ve spolupráci s učiteli 1. stupně ŠD - ZŠ Jana Železného.