Třicet stánků s punči, jídlem, cukrovinkami a s drobnými vánočními dárky byli na Masarykově náměstí v Konici připravené pro každoroční návštěvníky.
Vánoční sobotní dopoledne bylo plné známých písní od místních dětí a mladistvých.

Dětský pěvecký soubor Koníček ze ZUŠ Konice rozproudil vánoční atmosféru. Po nich následovala mladá skupina Flames, ti zazpívali Půlnoční od Václava Neckáře či Vánoce na míru od Ewy Farné. Dále následovala kapela Oceán se svou tvorbou.

Během celého dne bylo možné navštívit nově opravenou sokolovnu, ve které návštěvníci mohli zhlédnout krátký dokument o její rekonstrukci, nebo mohli navštívit výstavu obrazů Josefa Lady na zámku v Konicích.

Návštěvníci si ale vánoční trhy užívali i přes občasný déšť.

„ Vloni jsme na trzích nebyli, ale letos jsme to napravili a moc se nám tu líbí. Zrovna pijeme punč a zahříváme se ním. Je to tu pěkné a nic bychom neměnili, sdělili manželé Soukupovi.

Během dne vystoupili ještě další hudebníci jako Naostro či Děda Mládek illegal band.

Zlatým hřebem byl opět ohňostroj z dílny osvědčených pyrotechniků z uskupení Flames in Stars.

Jak je jejich dobrým zvykem, dokáží snoubit hudbu se světelnou šou tak mistrovsky, až všem přihlížejícím tají dech.

"Letošní ohňostroj byl asi nejlepší, parádně to měli sladěné s hudbou," sdělila Deníku Hana Burešová, která v posledních pěti letech konickou akci nevynechala.

"Výborné je, že mají vždycky jinou choreografii, ale pokaždé kvalitní. Je vidět, že si na tom dávají opravdu záležet," chválila nadšená návštěvnice Hana.

Letošní ohňostroj doprovodila hudba známého norského skladatele Thomase Jacoba Bergersena.