Svítí na kilometry daleko

"Letos jsme vánoční strom poprvé nazdobili až do špice. Lidé přijíždějící do Kralic ho tak vidí už z dálky," informuje kralická starostka Veronika Petrželová Bašná a pokračuje: "S výzdobou náměstí se začalo v roce 2015. Kombinace barev byla modrá a stříbrná, ale stromeček byl barevný. Sladěný stejně ostatní výzdoba je od roku 2018."

Místní nádraží v Prostějově je jednou z historických dominant města. 10.12. 2020
Místní nádraží jako hrad v Karpatech. Bude se bourat, opravovat nebo prodávat?

Dlouhá historie

Vánoční výzdoba zdobí prakticky celý městys, v každé ulici jsou jiné motivy.

"V Kralicích jsme začali s vánoční výzdobou v roce 1996, kdy naše hlavní ulice zdobily první zelené stromečky. Postupem času se výzdoba doplňovala tak, aby v téměř každé ulici byla nějaká světelná ozdoba," ohlíží se starostka a dodává: "Od letošního roku jsme všechny zelené stromečky posunuli dále od náměstí a náměstí sladili jen do barev modré a stříbrné. Kompletním přezdobením prošel i vánoční strom."

Úchvatná podívaná chytí za srdce

Po příjezdu do centra vás oslní harmonie světel. "Letos jsme doplnili více ozdob na sloupy na náměstí, přes dvě hlavní silnice u náměstí převěsy z hvězd a na sloup k obci a ke kostelu andílky. Loni jsme se také nechali inspirovat městem Prostějov a děti ze školy a školky poprosili o výzdobu stromečků v květináčích, které nám zdobí prostor před obecním domem," popisuje Veronika Petrželová Bašná.

Zdravotní klaun pomáhá vykouzlit úsměv na tváři těch nejmenších i těch nejstarších.
Bílý plášť a rudý nos. I nemocné děti na Prostějovsku se rády smějí

Příprava trvá týdny

"Výzdobu zajištuje firma Elvaso za vydatné pomoci obecních pracovníků, tímto jim velmi děkuji," chválí starostka a uzavírá: "Jsem ráda, že se občanům i lidem přijíždějícím do Kralic výzdoba líbí a stráví tu krásný čas."