Navíc i náhradní datum provázela nepřízeň počasí. Přesto se lidé alespoň v neděli pobavili. "Počasí jsme sledovali. Po sedmi letech sucha nás překvapilo," komentoval s úsměvem konický starosta Michal Obrusník.

Oslavy města Konice, konané u příležitosti padesáti let od povýšení na město a 820 let od první písemné zmínky o Konici, se z plánovaného třídenního veselí smrsklo prakticky jen na neděli. Vytrvalý déšť odložil páteční rockový koncert Legendy se vrací a v sobotu příliš lidí k návštěvě centra města nepřilákal.

Bečva v Přerově v neděli 21. června krátce po poledni.
Vodní toky v kraji: Jesenicko a Bečva hlásí první stupeň povodňové aktivity

"Koncert Legendy se vrací jsme museli odložit. Náhradní termín bude v pátek 3. července. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Snad nám bude počasí více nakloněno," informoval Tomáš Mamut Grepl, hlavní organizátor koncertu.

Proudy deště se alespoň částečně umoudřily v neděli. Návštěvníci si tak mohli užít koncertu dechovky v podání Holóbkove mozeky nebo country legendy Poutníci.

"Jedná se o významná data v historii obce a města. Myslím si, že je co oslavovat. Konice je krásné městečko," říkal starosta Michal Obrusník a dodal: "Lidé se mohou scházet na čtyřech místech, které v rámci oslav fungují. U komunitního centra jsou historické vozy, uvnitř je pak expozice fotografií a písemností z historie Konice. Na náměstí jsou kolotoče, na zámku vyhrává dechovka a na nádvoří je výstava bonsají."

Všeobecné veselí tak trochu ochromila nepřízeň živlů, ale to, že má být Konice na co hrdá voda nespláchne.