Koše na tříděný odpad jsou přímo v prodejnách. "Chceme pro své zákazníky zajistit co nejlepší a nejširší možnost třídění odpadů v každé prodejně. Koše na smíšený odpad jdou proti naší vizi zredukovat smíšený odpad na jeho naprosté minimum," vysvětluje Tomáš Myler, mluvčí Lidlu.

"Za spolupráce Institutu cirkulární ekonomiky jsme provedli analýzy komunálního odpadu, ze kterých nám vzešlo, že zákaznický odpad je tvořen z 84 procent recyklovatelným odpadem," uvedl Myler.

close Od prodejen LIDL zmizely odpadkové koše. info Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil zoom_in Vedení Lidlu se rozhodlo koše před svými prodejnami zrušit a nahradit je koši uvnitř prodejen, kde lze vytřídit několik složek odpadů. "Já proti ekologii nic nemám, i když si o tom, jak se u nás třídí odpady, myslím své. Kam mám ale hodit ulepený obal od nanuku nebo kelímek od kávy? Když mám v jedné ruce tašku s nákupem a za druhou vedu dítě, tak to přece neponesu půl kilometru k nejbližšímu koši," kroutila hlavou mladá maminka u jedné prostějovské pobočky řetězce.

"Pohozené odpadky, které se mohou v souvislosti s odstraněním košů na smíšený odpad ve větší míře objevit, pravidelně odklízíme a snažíme se tomu předcházet především komunikací směrem k zákazníkům," uzavřel Tomáš Myler.

Zákazníci žlutomodrých prodejen mohou v každé pobočce vrátit elektrozařízení, baterie, zářivky a žárovky, zálohované obaly. Na 95 procentech poboček nově také papír, plasty, plechovky a sklo.