Velká účast a přátelská atmosféra se nesla náměstím před Kostelem sv. Václava v Nezamyslicích. Lidé se na slavnostní rozsvěcování stromku trousili od čtvrté hodiny odpolední. A protože bylo těsně nad nulou, mohli se návštěvníci zahřát u punče nebo si projít mini jarmark.

Jako prvního vyzpovídal Deník organizátora akce, starostu městyse Nezamyslice, Vlastimila Michlíčka.

„Dnes po kulturním programu, který si pro letošní rok přichystaly děti ze ZUŠ Němčice nad Hanou, budeme rozsvěcovat vánoční stromeček, jelikož v neděli začíná advent. Na blížící se Vánoce už se moc těším, doufám, že přijde i sníh a budou konečně bílé,“ dodal s úsměvem Michlíček.

Úderem půl páté na kostelní věži, rozezněly náměstí vánoční písně dětí, ale i velkých sólistů. Ke kulturnímu doprovodnému programu, který předcházel rozsvícení, Deníku ještě během nácviku více prozradila jedna z učitelek ZUŠky, Jana Nosková.

„V našem programu koledy neuslyšíte, těm jsme se zatím chtěli vyhnout, protože doba adventu teprve začíná, a proto zazní dětské písničky spojené se zimou. Vystoupí i tři sólisté, kteří na svůj repertoár zařadili populární vánoční písně od Ondřeje Gregor Brzobohatého nebo Lucie Vondráčková,“ prozradila Nosková.

Lidí na náměstí postupně přibývalo a rozmístili se do širokého půlkruhu, takže viděli i ti nejmenší, kterých přišlo spolu s rodiči nebo prarodiči spoustu.

„Moc se těším na rozsvícení stromečku a na Vánoce, dopis pro Ježíška jsem ještě ale nenapsala,“ prozradila Deníku malá Amálka Králová, která přišla s bráškou Štěpánem a tatínkem, který ji doplnil.

„Přišli jsme sem dnes načerpat vánoční atmosféru, jsme z Mořic, ale s dětmi si tuto akci nenecháme každoročně ujít. Na advent jsme nachystaní, máme dokonce dva adventní věnce,“ uzavřel Lukáš Král.

Po pěveckých vystoupeních dětí se chopil slova místní kněz, Marek František Glac, který v krátkém příběhu o slepci rozdávajícím světlo, sdělil své adventní poselství a popřál všem přítomným požehnanou dobu adventu i Vánoc. Závěrečná slova patřila starostovi městyse Nezamyslice, který v nich poděkoval všem přítomným za hojnou účast i krásná vystoupení dětí. Společně s ním pak celé náměstí a rozjásané děti odpočítaly poslední vteřiny do rozsvícení stromečku.