Malé i velké princezny Elsy v blankytných šatech a s korunkami na hlavách od tří hodin odpoledne roztančily parket velké tělocvičny Sportcentra-DDM na Vápenici. Kromě Els, které pochopitelně převažovaly, jste ale mohli potkat i myšku Minnie, Santu Clause, soba Svena, sněhuláka Olafa, ale i tygra.

„Přišla jsem dnes na karneval s maminkou a sestrou, moc mě to tady baví a pomáhám tady. Jsem přestrojená za Elsu, přípravy mi trvaly asi jen 15 minut. Dnes tady budu i vystupovat s tanečním souborem Malý Mánes, kde se učíme hanácké tance a jezdíme i po vystoupeních,“ prozradila s nadšením Jana Žvátorová.

Plnění úkolů

Děti při vstupu na karneval dostaly kartičky, na které v jeho průběhu sbíraly razítka za splněné úkoly, které byly rozmístěny po celé nově zrekonstruované budově na Vápenici.

Mohly si tak vyrobit vlastního sněhuláka Olafa, povozit se na Kristoffových saních nebo prověřit, jak dobře pohádku o Else a Anně znají v přichystaných kvízech. Zájem dětí byl obrovský, ale tím, že organizátoři místa s atrakcemi chytře rozmístili po budově, nedocházelo ke zbytečným tlačenicím ani řadám.

„Již poněkolikáté pořádáme dětský karneval s tematikou Ledového království, protože je opravdu velmi oblíbené a populární mezi dětmi. Akci naplánovala spolu s atrakcemi pro děti má kolegyně ze Sportcentra, Martina Koudelková, která nám navíc ušila i kostýmy,“ prozradila Deníku Zdeňka Ševčíková, pedagožka volného času ze Sportcentra-DDM, která šla na karnevalu také za Elsu.

V loňském roce se akce zúčastnilo do dvou set dětí a rodičů, letošní účast se podle organizátorů pohybovala kolem dvou set padesáti návštěvníků.