"Je toho spousta, co není na první pohled vidět. Všechno ale tvoří jednolitý celek," komentoval skromně starosta obce Dušan Svozílek. O celkovou rekonstrukci se postarali vedle odborných firem především místní nadšenci. V jejich čele stáli neúnavní manželé Daniel a Daniela Svačinovi. Oba jsou rodiči dvou sportovně nadaných synů a pohybem žije celá rodina. "Sokolovna je v rekonstrukci prakticky pořád," směje se Daniel Svačina, který je starostou místního sokola už čtvrt století.

Hodové oslavy v Tištíně 2023
VIDEO: Tištínské televizní hody nadchly davy, dorazil i major Zeman

"Jako poděkování Dádě a Danovi za jejich nasazení a vytrvalost jsme pro ně secvičili skladbu Miluju a maluju. To, že budou součástí scénáře jsme jim řekli až v pátek večer," sdělila Deníku Daniela Ondrouchová, členka ochotnického uskupení Konec hlášení. "Ale zvládli to, včetně rekvizit na jedničku," dodala.

Velká sláva a současně i zábava, provázely otevření opravené sokolovny ve Vrchoslavicích. Foto: Jakub Kurý, se svolenímVelká sláva a současně i zábava, provázely otevření opravené sokolovny ve Vrchoslavicích. Foto:Jakub Burý, se svolenímZdroj: Deník/VLP Externista

V rámci programu vystoupil Vrchoslaváček, většina oddílů působící pod TJ Sokol Vrchoslavice a taky ochotníci spolku Konec hlášení. "Je nás devět, ale když nám chybí do scénky nějaká osoba, starosta Dušan Svozílek nemá problém se role ujmout," smála se Simona Ptáčková, v ruce s kufrem plným peněz, vlastnoručně vyrobenou rekvizitou.

Již 3. ročník závodů v uzlování - Drahanské uzel, uspořádal SDH Drahany.
VIDEO: V Drahanech malí hasiči uzlovali o závod

Kromě otvírání sokolovny Vrchoslavští slavili i získání ocenění Bílá stuha v krajském kole soutěže Vesnice roku, Fulínovu cenu za květinovou výsadbu v obci a 1. místo v soutěži Obec přátelská rodině a seniorům v kategorii do 800 obyvatel.

Ceny patří všem

"Chtěli jsme, aby občané věděli, že ocenění která jsme v tomto roce získali patří ne obci, ale právě samotným občanům," poznamenal starosta Vrchoslavic a dodal: "Proto jsme i vyhlášení naší vlastní soutěže o Rozkvetlé obydlí směrovali na dnešní den. Do soutěže se přihlásilo 36 rodin. Vyhrát ale mohla jen jedna."

Objekt sokolovny využívá nejen Sokol, škola, ale všechny spolky, kroužky SVČ Orion, ale taky obec jako kulturní sál.