Před jeho domem jako před naprostou většinou v obci chybí na silnici asfalt. Naopak v celé ulici přebývají výmoly a kusy kamene čouhající z nerovného povrchu.

„V celé vesnici není jeden rovný metr vozovky. Navíc některé věci vykopou, pak zakryjí a to se opakuje. Pracoval jsem celý život u pozemních staveb, ale tohle jsem ještě nezažil," dodal rozladěný muž.Stavba kanalizace ve Vícově

Rozkopou, zasypou, rozkopou, zasypou…

Také Marta Francová poukazuje na to, jak to v obci vypadá.

„Rozkopou, zasypou a tak pořád dokola. Nevím, co s tím budou dělat. A myslím, že ti co to zde staví, nemají ani šajnu, jak se co dělá," uvedla Marta Francová. Doufá však v dobrý konec.

„Třeba až se vše spraví, bude to dobré. Už to ale trvá trochu dlouho," sdělila.

Vymklo se jim to z rukou, tvrdí postarší muž

Nadšený není ani muž o pár ulic dál. I zde se stále pracuje.

„Šestnáctkrát to tu rozorali. Pracuje se tu nejen na kanalizaci, ale také na vodě. Je to tedy komplikované. Podle mě se jim to ale vymklo z rukou," uvedl odhadem šedesátiletý muž při pohledu na nerovnosti v ulici.Stavba kanalizace ve Vícově

„Všichni na práce v obci nadávají," přidala se také žena vedoucí směrem do centra obce za ruku malou holčičku.

Starostka uklidňuje: Brzy bude konec

Starostka obce Jana Rozsívalová připustila, že místní nejsou ze stavby kanalizace příliš nadšení. Uklidnila však, že by se brzy měla dokončit.

„Příští týden proběhne kolaudace. Až bude hotová druhá úprava komunikace, hned se začne asfaltovat," ubezpečila.

„Je jasné, že nikdo není nadšený. Stavební práce se týkají všech a tak se všichni těší, až bude vesnice v pořádku," uzavřela.