Rozbité kanály

Alois Hájek vidí hned několik nedostatků. Jedním z nich je, že například část kanálů padla pracovnímu ruchu za oběť.

„Minule zde rozbili všechny litinové poklopy od kanálů. A ty nejsou zrovna levné. Některé věci pak zase překopávají pětkrát," dodal muž z Vícova.

Divoká doprava

Nelíbí se mu podle jeho slov ani to, jakým způsobem jsou organizovaná dopravní omezení v obci. Stavba kanalizace se totiž dotkla i silnice číslo sto padesát vedoucí z Prostějova na Boskovice.

„Na jedné straně je semafor u obecního úřadu, na straně druhé u obchodu. Problém je, že na úsek se dá vjet i uprostřed, mezi semafory. Stačí pak v protisměru potkat rozjeté auto a je problém," uvedl Alois Hájek k silnici, která je z poloviny uzavřená.

Nebere to konce, stýskají si lidé

K Aloisi Hájkovi se s kritikou přidává také jeho soused, který si nepřál být jmenovaný.

„Nebere to konce. Už jsme z toho zoufalí," řekl k tomu, jak se v obci pracuje na kanalizaci. I díky tomu aktuálně není na naprosté většině silnic ve Vícově asfaltový povrch. Dopravní omezení se navíc nedotknula jen hlavního tahu obcí.

„Nikdo to neřídí. Často ráno nevím, jak se večer dostanu domů. V jednu chvíli je místo průjezdné, chvíli na to zase rozkopané," stěžoval si muž.

Neohrazené hluboké díry

O kousek dál se o své zkušenosti podělila Květoslava Slováčková.

„V některých místech trčí kanály nad povrch vozovky, v jiných zase zeje díra. Už jsme tu měli i několikametrové. Nikdo je nějakou dobu nebyl schopný ohradit," uvedla.

„Všechno je tu rozbité. Navíc některé práce se tu dělají několikrát. Konkrétně tady na rohu vykopali kanál čtyřikrát. Opět ho pak zase zasypávali," dodala žena. Další obyvatelka si zase stěžovala na množství prachu i na to, jak dlouho práce trvají.

„Buduje se to zde od začátku února, hotovo mělo být v červnu. Teď je konec září," připomněla.

Slovo pro starostku

Prostějovský deník oslovil také starostku obce Janu Rozsívalovou s několika dotazy. Už dříve sdělila, že brzy bude kolaudace.

„Až bude hotová druhá úprava komunikace, hned se začne asfaltovat," řekla s tím, že chápe únavu obyvatel ze stavebních prací.

„Všichni budeme rádi, až to bude za námi. Týká se to celé vesnice," uvedla před časem.

Na aktuální dotaz redakce, jak hodnotí průběh prací a zda k nim ona sama má nějaké výhrady odpověděla, že má jednání.

„Odpověď by byla na delší dobu," vysvětlila.

Reakci starostky obce se tak budeme snažit přinést v některém z následujících čísel Prostějovského deníku.

PSALI JSME DŘÍVE: Vícovští nadávají na stavbu kanalizace. Trvá dlouho a není kvalitní, zlobí se