Organizátoři si dali za úkol, aby se lidé přišli pobavit, zasoutěžit si, ochutnat a snad se i inspirovat v oblasti uchování sezonních výpěstků na zimní období. O vítězích rozhodovali návštěvníci Zeliády svými hlasy.

Ve třech hlavních kategoriích se sešlo 74 vzorků. 17 druhů zelí, 20 různých nakládaných okurek a 37 přílohových zelenin. Neméně atraktivní byla sladká kategorie.

„Mám tu i svoje vzorky. Marmeládu a džem,“ říká jedna z organizátorek prodávající lístky do tomboly. „Já jsem přinesla do soutěže okurky, kompot a čalamádu,“ doplňuje její sousedka.

Přes šedesát návštěvníků rozhodlo, že nejlepší zelí dělá Miroslava Fotlýnová z Němčic nad Hanou, okurky Eva Sedláková v Tištíně a nejlepší nakládanou zeleninu umí Pavla Novotná.
„Přišel jsem pozdě, vzorky zelí jsou už skoro pryč. Ale vynikající jsou papričky a tyto okurky,“ říká opozdilec z Němčic.

V kategorii marmelád získala mezi třiceti vzorky prvenství ostružinová marmeláda Jiřího Pultera z Pivína. Nejchutnější kompot, z celkem dvaceti druhů, byl vyhodnocený dýňový, od Jarmily Horákové z Víceměřic. Zlato v kategorii mlsů patřilo Marii Hartlové za její dozlatova vypečené ořechové škvarky. Porazily pečený čaj, bezový med, kandovanou dýni ale i ovoce ve slivovici.

Po vyhodnocení a předání diplomů se besedovalo, poslouchala hudba, popíjelo pivo a vyměňovaly zkušenosti.

„Příští rok přijeďte zase, určitě si pochutnáte,“ loučí se na závěr místopředseda ČZS Víceměřice Petr Buriánek srdečně. (AdPa)

Autor: Adéla Palíšková