„Počet parkovacích míst na sídlišti E. Beneše se nezvýší," potvrdila v pátek ráno mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová.

Připomněla, že město před časem informovalo o svém záměru rozšířit na sídlišti v ulici E. Valenty počet parkovacích míst přibližně o padesátku. Na tuto akci měla radnice možnost získat dotaci.

„Dvě družstva vlastníků z tohoto sídliště se odvolala proti územnímu rozhodnutí, což znamená, že město dotaci čerpat nemůže. Zástupci družstev tvrdí, že nové parkoviště by znamenalo pro obyvatele větší hlukovou zátěž, více exhalací, zvýšilo by zatížení Olomoucké ulice a zejména nesouhlasili s tím, aby zde parkovali například sportovci nebo návštěvníci sportovního areálu na zmíněném sídlišti," sdělila Gáborová.

Co na situaci říká náměstek primátora Zdeněk Fišer?

„Nedomníváme se, že by tyto argumenty byly opodstatněné, nicméně v praxi to znamená zastavení celé akce. Je to škoda, protože požadavek na zvýšení počtu parkovacích míst ze sídliště zazníval. Věnovali jsme tomu prioritní pozornost, akci naplánovali a měli možnost získat na ni i dotaci. Občané ale takto sami rozhodli, takže musíme tento názor respektovat," reagoval Fišer.

Lidé vs. fotbalisté

Sedmatřicetiletý Ivo žije na sídlišti v podnájmu. Často u vchodu do domu, kde bydlí, nemůže pro své auto najít místo.

„Větší parkoviště by v ulici Valenty bodlo. Jenže stejně, pokud na něm budou parkovat fotbalisté a fandové, tak bude pro usedlíky k ničemu," krčí rameny.

Míní, že jako parkoviště pro sportovce má sloužit to z druhé strany, kousek od místního nádraží. „Měli tam dořešit i parkování autobusů a v ulici Valenty pak jen zvětšit stání pro místní lidi," zamýšlí se Ivo.

Marcela Kučerová, která žije v bytě kousek od místního nádraží, popsala, že autobusy se sportovci stávají na ploše za kolejemi.

„Fotbalisté vylezou z autobusu, přeskáčou koleje a jdou na hřiště," přiblížila.