Jezdili za války, přežili revoluce. S koronavirovou epidemií si však historické automobilové skvosty nedozírné hodnoty poradit nedokázaly. Populární Rallye na pohodu z lázní do lázní, se totiž letos konat nebude. Důvodem je hrozba možné nákazy nemocí Covid-19.

Lázně spadají pod zdravotnická zařízení.

"Důvodem zrušení letošní rallye je skutečnost, že lázně jsou zdravotnická zařízení. Jsou tam přísná hygienická opatření, která prakticky znemožňují uspořádat akci takového rozsahu," informoval Deník šéf organizačního štábu Martin Klos.

Vinou koronavirové hrozby byla zrušena populární Rallye na pohodu.Zdroj: Hanácký auto moto veterán klub Prostějov

Stovky veteránů a tisíce lidí by byly hrozbou.

"Nedokážeme si představit, jak bychom takové množství lidí za současných podmínek zvládli. Ve Skalce i Slatinicích se v areálech musí nosit roušky nebo by byly uzavřené toalety," vysvětluje Martin Klos a dodává:

"Zrušená je i tradiční módní přehlídka dobových kostýmů, která vždycky předchází slavnostnímu vyhlášení. Tím pádem by celá akce ztratila ten správný šmrnc. Než dělat něco s takovým omezením, tak raději vůbec!"

Polokulatý 15. ročník Rallye na pohodu z lázní do lázní se tak v neděli 16. srpna neuskuteční. Obdivovatelé historických automobilů a motocyklů si tak budou muset minimálně rok počkat.

"Doufejme, že za rok už budou podmínky opět normální. S pokračováním krásné tradice samozřejmě počítáme," uzavírá Martin Klos z Hanáckého auto moto veterán klubu.