Garáž Vsevoloda Sopera z Olomouce zdobí už přes třicet let unikátní historický skvost, automobil DKW Meisterklasse Cabrio z roku 1940. Jeho hrdý majitel se o víkendu proháněl prostějovským regionem, když se účastnil rallye pravidelnosti Z lázní do lázní.

Soper přiznává, že má pro něj Lízinka, jak svému vozidlu říká, nevyčíslitelnou hodnotu. „Je už víc než třicet let mojí chloubou. V květnu roku 1974 jsme jí s otcem našli havarovanou někde v Mohelnici. Vzali jsme si ji a postupně ji renovovali. Byla opravdu hodně rozbitá,“ rozpovídal se Vsevolod Soper s tím, že uvést starý automobil do původního stavu nebylo vůbec jednoduché.

„V garáži jsme trávili veškerý volný čas, bylo to náročné, ale nakonec se nám přání splnilo. Nikdy nezapomenu na svou první jízdu, byl to úžasný pocit, jako když horolezec vystoupí na vrchol nejvyšší hory,“ přiznal.
Po silnicích se dnes Lízinka prohání s nepřehlédnutelnou grácií a žádnému z pasažérů nevadí, že je ostatní automobily i motorky předjíždějí. „Pod kapotou má čtyřiadvacet koní, což je na autíčko tohoto typu velmi slušné. Nikdy bych ji za moderní, rychlý automobil nevyměnil. Je to o stylu života,“ zakončil Vsevolod Soper.