Tuto akci potřetí pořádal Hanácký auto moto veterán klub z Prostějova. Majitelé naleštěných vozidel ovšem vyjeli na pětačtyřicetikilometrovou trať ze Skalky. Cíl byl ve Slatinicích. Na své cestě si udělali hodinovou pauzu v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem, kde je čekaly stovky obdivovatelů.

„V obou minulých ročnících se účastnilo kolem sedmdesáti motocyklů a automobilů. Letos to bylo téměř dvakrát tolik, což je obrovský úspěch,“ pochvaloval si organizátor Stanislav Valášek. Jak řekl, při jízdě pravidelnosti nerozhoduje maximální rychlost vozidla, ale umění jezdce udržet průměrnou rychlost od třiceti do šedesáti kilometrů v hodině. „V tomto závodě není vítězů ani poražených. Každý, kdo dojede do cíle, si zaslouží obdiv,“ dodal Valášek.

Vsevolod Soper z Olomouce proháněl na nedělní vyjížďce DKW Meisterklasse Cabrio. „Tohle auto je můj miláček, říkám mu Lízinka. Jezdí jako by jí bylo dvacet, i když před nedávnem oslavila sedmašedesát let.

To ale není podstatné, hlavní je, že mě doveze tam, kam chci,“ chlubil se její majitel. Rallye zakončila výstava strojů v lázeňském parku ve Slatinicích. Tam také proběhlo vyhodnocení divácké soutěže o nejhezčí auto a motocykl. „Pro mě osobně byl nejkrásnějším automobilem bílý Maxwell z roku 1917 se střechou potaženou látkou. Je to nejvzácnější auto celého závodu,“ poznamenal Stanislav Valášek.