Důvody jsou však podle lídra uskupení Jana Navrátila úplně jiné než v případě politiků z ČSSD.

„Paní Palacká odstoupila ze zdravotních důvodů," uvedl.

Podle něj mělo na rozhodnutí zastupitelky vliv i doporučení lékaře.

„Věra Palacká špatně vidí. Studium materiálů na zastupitelstva se prý podepisovalo na jejím zdraví. Po dohodě s lékařem se rozhodla skončit," doplnil Jan Navrátil k dnes již bývalé zastupitelce Prostějova, která je povoláním ředitelkou domova důchodců.

V zastupitelstvu zasedala od loňských voleb.

V případě jejího nástupce se však vyskytla komplikace. Další v pořadí na kandidátce je sice ředitelka prostějovského Ekocentra Iris Eva Zatloukalová, ta však podle informací od Jana Navrátila místo zastupitelky odmítla.

„Stálo za tím pracovní vytížení. Místo v zastupitelstvu tak zaujme Petr Lysek, člen pirátské strany. Jedná se o projektanta. A co ho znám, s věcmi se příliš nepáře," uvedl k muži, který by měl doplnit zastupitelstvo.

Petr Lysek se stane druhým členem Pirátské strany, který se dostane do zastupitelstva. V duchu programu tohoto politického uskupení chce taky podle svých slov vystupovat.

„Jsem pro změnu ve financování sportu a kultury. Také budu prosazovat průhlednější účetnictví na magistrátě a aby byly informace snadněji dohledatelné," řekl a dodal, že by i zastupitelstvo samotné mohlo být transparentnější.

„Bylo by dobré mít také přístup ke strojově čitelné podobě toho, jak který zastupitel hlasoval," vysvětlil.