„Obchůdky s Albertem jsme letos organizovali již posedmé. Většina neziskových organizací se účastnila opakovaně, ale přibyli i nováčci. Je hezké sledovat, jak se dětské domovy v projektu zdokonalují. Rekordní částka, kterou organizace získaly, je toho důkazem,“ říká Petra Režná, manažerka Nadačního fondu Albert a dodává: „Zdaleka nejvíce se letos podařilo vybrat v Prostějově.“

V letošním roce se do projektu Obchůdků s Albertem přihlásilo celkem padesát sedm neziskových organizací z celého Česka. V průběhu adventu se podařilo vybrat rekordních téměř šest set tisíc tisíc korun.

Nejúspěšnějšími prodavači byly děti z prostějovského dětského domova. Cílem projektu Nadačního fondu Albert je přiblížit dětem svět podnikání a připravit je na budoucí vstup do dospělého života.

Silvestrovský ohňostroj v Prostějově
Kam na přelomu roku? Na výšlapy, silvestrovský běh, ohňostroje či do kina

Největší výdělek putuje na Moravu

V letošním ročníku se podařilo poprvé překročit hranici půl milionu a utržit přes 590 tisíc korun.

„Do Obchůdků s Albertem jsme se zapojili již po několikáté. Děti se při výrobě dozvěděly spoustu zajímavých informací hravou formou,“ říká Irena Adámková, zástupkyně ředitele dětského domova v Prostějově.

„Podařilo se nám prodat prakticky všechny připravené výrobky. Největší úspěch jsme měli s andílky z nejrůznějších materiálů,“ dodává s tím, že za utržené peníze pojedou děti z dětského domova společně na výlet.

Stovka nepokořená! Do výpusti nádrže tentokrát na Štědrý den nalezlo a naskákalo 91 lidí. Chybět nemohla ani boratovic parta.
Vánoční koupel se vydařila. Stovka však odolala

Děti se učí hrou

Projekt Nadačního fondu Albert děti seznamuje se základy finanční gramotnosti, nakládání s penězi a učí je zorientovat se v prostředí obchodu. Malí prodavači si zábavnou formou osahali celý koloběh výrobku od přípravy, určení ceny až po jeho prodej. Nadační fond Albert poskytl finanční příspěvek na nákup materiálu a proškolení lektoři dětem předali cenné rady z oblasti cenotvorby, marketingu nebo komunikace se zákazníky.

Své výrobky děti nabízely v nazdobených stáncích ve vybraných obchodech Albert od 28. listopadu do 22. prosince. Vybraná částka přesahující 590 tisíc korun je zároveň nejvyšší částkou, kterou se podařilo od startu projektu utržit. Letošní částka překonala loňský rekord o více než sto tisíc korun. 

Oprava sokolovny v Konici - konec listopadu 2018
Zámek, cyklostezka i zbrojnice. Města chystají velké změny