Již tradičně se stanovišť ujali mladí z Klubu instruktorů. Soutěžící si tam ověřili svoje schopnosti a zručnost při ovládání jízdních prostředků. K pohodě přispěli také němčičtí hasiči, kteří jako vždy dokonale, zajistili občerstvení.

„Nejen prodloužený víkend ale i krásné počasí vylákalo rodiny na výlety a první dovolené, ale já jsem s letošní účastí spokojený,“ sdělil Deníku pořadatel Antonín Bartošík nad startovní listinou.

„Soutěží se ve čtyřech věkových kategorií: mini, děti, junioři a dospělí,“ vysvětlila rozdělení závodníků ředitelka Orion - SVČ Němčice nad Hanou Eva Bašková mezi povzbuzováním soutěžících a fotografováním. „Všichni používají vlastní přibližovadla,“ doplnila s úsměvem.

„Soutěžíme dnes celá rodina, “ sdělil Deníku otec rodiny Michal Wolf.

„Já, manželka a starší syn na koloběžkách, mladší syn na kole,“ doplnil němčický koloběžkář, který už má na svém přibližovadle najeto přes tisíc kilometrů.

Ovšem závěrečnou jízdu o putovní pohár musel projet každý účastník na speciálně upraveném kole se zpětným šlapáním. V kategorii mladších si putovní pohár odnesl Michal Bosák, v kategorii starších Pavel Bartošík. (adp)