"Zájem byl v posledních letech tak velký, že jsme se museli přemístit do větších prostor. Myslím, že hala Sportcentra – DDM je ideální, jak prostorově, tak i možností parkování," komentoval jeden z pořadatelů z Hanáckého klubu plastikových modelářů.

Křižníky, tanky nebo stíhačky

Nepřebernou nabídku zmenšených modelů bojových letadel, lodí, automobilů a dalších výtvorů lidské zručnosti obdivovaly davy zvědavců všech generací. "Jsou tu modeláři z celé republiky a také ze všech koutů Evropy. Přijeli Rakušani, Němci nebo Italové. Je vidět, že modelařina baví po celém světě," usmíval se jeden z domácích modelářů Radomír Novák.

close Velikonoční Prostějov, Soutěž a výstava plastikových modelů v hale Sportcentra -DDM. 29.3. 2024 info Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil zoom_in

Zmenšené modely vláčků, letadel německé Luftwaffe či britské RAF obdivovali dědečkové i jejich vnuci. "Dědo, to je messerschmitt, že? Tady zase spitfire," ukazoval asi sedmiletý chlapec na legendární stíhačky z 2. světové války.

Modelařina zkrátka baví v každém věku a lepení umělohmotných modelů přetrvává i v době internetu, iphonů a chytrých telefonů.