Co na vás konkrétně na videu čeká? V první řadě velikonoční dílničky v budově nízkého zámku a spoustu dětských pěveckých a tanečních vystoupení ve vysokém zámku.

Jeden z největších aplausů pak sklidil oblíbený "Vrabčák" v podání dětí z plumlovské základní umělecké školy pod vedením Gabriely Jančíkové coby místní starostky a lektorky v jedné osobě. Zanotujte si a zatancujte si na videu společně s ní i dětmi: "Potkali se na keříčku, vytrhli si po peříčku, típ, típ, típ. vrabec vrabce štíp… A štronzo, socha nemluví, socha se nehýbe".

Celé sobotní odpoledne navíc hrála do pohody v kamenném sále hudební skupina Hubertus a na nádvoří nechybělo ani pár stánků s dobrotami a se zbožím s velikonoční tematikou.

Zvelebování areálu v Hamrech

Živo ale bylo první dubnovou sobotu i v místních částech Plumlova. Například v Hamrech se skupinka tamních nadšenců pustila do úprav a modernizace areálu Občerstvení Na Točně spolu s dětským hřištěm. Těšit se tak můžete například na upravenou zeleň či nové lavičky. A nezapomeňte, na vaše děti stále v areálu čekají i ovečky.

I v Hamrech jsme pro vás natočili video. A jak uvidíte, do práce se zde pustili nejen větrem ošlehaní hamerští chlapi, ale i jejich sličné dámy. A šlo jim to vše pěkně od ruky.

Jarní úklid na Občerstvení Na Točně v Hamrech. | Video: Deník/Karel Rozehnal

Velikonoce na zámku? I s rytířem

Vítání jara v Plumlově bylo první letošní větší akcí pro návštěvníky zámeckého areálu. Další ovšem budou nasledovat v rychlém sledu. Už o Velikonocích se můžete těšit od 7. do 10. dubna na celodenní akci s bohatým programem nazvanou Rekviem za rytíře a chybět nebude ani oblíbený Drátenický jarmark. Více o akcích na plumlovském zámku a letošním programu najdete ZDE.