Desetistupňový mráz neodradil zhruba stovku vyznavačů zimních sportů od sobotní večerního lyžování v Kladkách. „Jsou tady stovky lyžařů denně,“ uvedl Josef Hofman ze Sokola Kladky. Lidé využili v pátek a o víkendu volna a toho, že jejich ratolesti nemusejí do školy.

„Mám to sem dvacet minut autem, tak je potřeba využít podmínek a volna,“ usmál se starší lyžař z Litovle během čekání ve zhruba patnáctimetrové frontě. „Už toho mám po krk, nohy mě už neposlouchají,“ konstatoval mladý snowboardista Radek z Brna. Ale stejně se ještě několikrát nechal vyvézt na kopec. „Jsme tady celý den a zítra tady budeme zase,“ vysvětlili jeho kamarádi s tím, že je škoda, že už dnes musejí do školy.

„Lyžaři si sníh chválí, ale ještě budeme něco málo zasněžovat,“ zmínil Hofman. Jako výborná věc se také ukázal dětský vlek pro nejmenší, který se prakticky vůbec nezastaví. „Malá má čtyři roky a tady se vyřádí,“ usmál se tatínek, který nemohl svou dceru přesvědčit, že je nejvyšší čas jet domů.

Podle ohlasů návštěvníků je dobře, že se na sjezdovce netvoří ledové plotny, jako v některých jesenických lyžařských střediscích. V Kladkách toho dosáhli tak, že nezačali sjezdovku zasněžovat s prvními mrazy, ale počkali na lepší podmínky.

Kladecký vlek se stává známý v širokém okolí. Potvrzují to značky aut na parkovišti, ale i obsluha vleku a prodeje občerstvení. Potkáte se tu s lyžaři nejen z Prostějovska, ale i z Olomouce, Litovle, Moravské Třebové nebo i Kroměříže.