Když malé návštěvníky uvítala ovčí babička, mohli se vydat vstříc například beruškám, vodníkům, nebo také ježibabě z perníkové chaloupky, která naháněla zlobivé děti.

Pohádkový les v Plumlově letos čelil náporu dětí a jejich rodičů už šestým rokem. Téměř dvoukilometrová stezka v lese nabídla asi patnáct stanovišť, z nichž byla některá i soutěžní a děti tak musely plnit různé úkoly.Vstoupit do pohádkového lesa mohli návštěvníci až do čtvrt na šest, v kempu byl ale připraven další bohatý program.

„Je to tu super, přišli jsme s rodinou,“ usmíval se například Jiří z Plumlova. Po druhé a čtvrté hodině si mohly děti zařádit v hasičské pěně, která byla letos zařazena na programu hned dvakrát. Kromě ukázek zásahu hasičů se přijel předvést také Jaroslav Bakalík se svou siláckou show.

Po celé odpoledne byl k dispozici také nespočet stánků, ve kterých si lidé mohli koupit nejrůznější dobroty a sladkosti pro děti, stánek s malováním na obličej, velká trampolína nebo skákací hrad. Někteří návštěvníci dokonce využili i možnosti zahrát si plážový volejbal. (kac)