Kvůli značné neúrodě ovoce v Olomouckém kraji za minulý rok sice byl počet soutěžních vzorků menší než obvykle, ani to však nikterak neubralo na chuti koštovaných pálenek.

Celkovým šampionem koštu se stal se svou durancií Vladimír Cagala ze Zlechova, který se však na předání nemohl dostavit. Největší radost mohli mít otec a syn Karafiátovi. Oba si totiž odnesli první místa v kategoriích jádrovic a peckovic.

Podle vítězů je při výrobě destilátu nejdůležitější zralost a čistota ovoce.

„Hlavní zásadou je, že musíte mít zralé ovoce. To dělá osmdesát procent,“ říká Lubomír Karafiát starší. „Hrajeme si s tím. Nestane se nám, že by do bečky šla třeba nahnilá hruška,“ přitakává jeho syn Lubomír Karafiát mladší.

Celý proces výroby pálenky je pak podle něj záležitostí celé rodiny.

„Každý vyfasuje nožík a už se čistí. Dají se pryč stopky a nahnilá místa. Do bečky jde jen čisté ovoce a stejně čistá musí být i bečka. Pak musíte hlídat kvašení a nakonec přichází proces pálení. My ale máme u nás v Mostkovicích pálenici tak zaběhlou, že už tam pálíme řadu let a je z toho takový rituál,“ popisuje Lubomír Karafiát mladší.

Ten vyhrál v kategorii peckovic se svou meruňkovicí, která od odborné poroty obdržela 97 ze 100 možných bodů.

„Nijak bych to nepřeceňoval. To hodnocení je vždy subjektivní názor. Těch pálenek tu bylo dobrých hodně. Navíc tento košt má nevýhodu, že byl menší počet vzorků a slučovaly se kategorie. Pak spolu soutěží pálenky, které by porovnávané být neměly a záleží na tom, co komu chutná,“ prohlásil jeden z vítězných pěstitelů.