Nápad uspořádat takovéto klání vzešel ze schůze v klubu SK Prostějov 1913.

„Právě po jednom Winter Classic jsme se sešli na schůzi výkonného výboru a Pavla Kumstáta napadlo, že bychom mohli takovýto zápas pod širým nebem uspořádat také," poodhalil začátky projektu Marek Černošek, bývalý profesionální hokejista a nynější člen výkonného výboru prostějovského tý­mu.

„Udělali jsme první test ve Sloupu za Prostějovem, poté jsme našli reklamu Stražiska, které pronajímalo ledovou plochu, a vzpomněli jsme si, že jsme tady také kdysi hrávali. S panem správcem jsme se pak domluvili, aby nám pronajali sokolovnu a vytvořili nějaké zázemí pro rodiče. Vše dopadlo dobře, takže jsme mohli toto naše první Winter Classic uspořádat," těšilo Černoška.

Úvodní buly bylo vhozeno v 11 hodin, poté se ledová plocha na Stražisku stala svědkem hokejové klání prostějovského a uničovského týmu. Mladí hokejisté si tak mohli připadat jako v dobách legendy českého hokeje Jana Hrbatého, který se právě na Stražisku narodil.

To vše sledovala početná skupina diváků okolo celé hrací plochy. Po samotném klání si ještě mladí hokejisté zkusili dovednostní soutěže, a to například ve střelbě na bránu nebo v rychlosti bruslení.

„Chtěli jsme, aby si nejen děti, ale i rodiče takovouto událost užili. Pokud bude dobré počasí, tak plánujeme letos například i turnaj," dodal Marek Černošek.