"Aby se tedy nastávající prvňáčci těšili nejen na samotný nástup do školy, ale rovnou i na své spolužáky a učitele, zúčastnili se i se svými rodiči uvítacího setkání, na kterém měli možnost vyzkoušet si rovnou i školní výuku," informovala Lenka Kaniová, PR manažerka ze Světa vzdělání.

Legendární hudebník Jaromír Nohavica strávil v Grandhotelu mnoho nocí na svých štacích a měl jej rád. Jak moc, o tom svědčí i to, že v jeho prostorách nazpíval své deváté studiové album Tak mě tu máš. Foto: Martin Homola, archiv Jaromíra Nohavici
SERIÁL: V Grandhotelu jsme si užili muzikantský důchod, říká Jaromír Nohavica

Základní škola Q je novým projektem Světa vzdělání, který do Prostějova přináší další možnosti vzdělávání. Koncept školy vychází ze zavedených a ověřených principů, které jsou dlouhodobě s úspěchem aplikovány ve třídách s rozšířenou výukou na partnerských základních školách. "Oproti těmto třídám však ZŠ Q posiluje angličtinu zavedením bilingvní výuky již od první třídy, díky čemuž ji žáci postupně využívají jako běžný komunikační jazyk," přibližuje Kaniová.

Historicky první vítání prvňáčků v prostějovské základní škole Q. Foto: Lenka Kaniová, se souhlasemZdroj: Lenka KaniováStejný důraz je zde kladen na práci s moderními technologiemi, výuku programování a informatiku začleněnou do rozvrhu taktéž již od první třídy. Moderní pedagogika se zde zároveň stává pro učitele nástrojem, jak dětem vytvořit stimulující prostředí pro rozvíjení vlastního potenciálu a připravit je na samostatný život.

Děti poznaly svou třídní učitelku a angličtináře. Třídní Andrea Kožoušková a angličtinář Josef Erdödi přivítali své budoucí svěřence v jejich třídě. "Pro děti je ale samozřejmě mnohem zajímavější, pokud mají možnost zkoušet v praxi nové věci. Po krátké úvodní řeči se proto se svými učiteli odebraly do improvizované třídy, kde si mohly vyzkoušet výuku nanečisto," doplňuje Lenka Kaniová.

Jako první se výuky chopil Josef Erdödi a byl doslova k nezastavení. Svým zábavným a přátelským přístupem si děti okamžitě získal. Ty se s nadšením ponořily do výuky barev a čísel, a bylo evidentní, že díky stylu výuky a množství kreativních pomůcek vnímají celý proces jako zábavnou hru.

Angličtinu poté vystřídala hodina s třídní učitelkou

"S ní děti vytvořily velký obraz stromu složený z otisků dlaní každého z nich a s nápisem „Společně rosteme“. Jak paní učitelka všem sdělila, obraz na ně bude v září čekat ve třídě, aby se jím mohly těšit," uvedla manažerka Světa vzdělání.

Historicky první vítání prvňáčků v prostějovské základní škole Q. Foto: Lenka Kaniová, se souhlasemZdroj: Lenka KaniováDalší zábavou, která byla pro děti připravena, byl fotokoutek. Všichni tak měli možnost zasednout do školní lavice plné učebnic, učebních pomůcek i hraček, které je budou v září čekat, a nechat se na památku vyfotit paní fotografkou. Někteří se do fotokoutku hnali s nadšením, jiní se trochu ostýchali, ale zvěčnit se nakonec rádi nechali všichni.

Zatímco děti se věnovaly vlastní zábavě, rodiče využili čas k seznamování se navzájem i k rozhovorům s vedením školy. Celé setkání se neslo ve velmi přátelském až rodinném duchu. "Věříme, že tato seznamovací akce pomohla dětem odbourat případné obavy z nadcházející školní docházky a budou se na své nové kamarády i učitele nedočkavě těšit. Do nové etapy života přejeme našim prvňáčkům hodně úspěchů, nadšení a touhy po nových poznatcích," uzavírá Lenka Kaniová.

Přihlášky ke studiu na ZŠ Q jsou ale stále otevřené. Ve středu 14. června od 17 hodin proběhne v budově Technologického klubu poslední informační schůzka, na které bude možné dozvědět se více informací o studiu i podmínkách přijetí.