„Bylo to perfektní, Kašpárek hledal přátele ve všech sedmi zemích, od každého státu našel klíč. Sedm klíčů mu nakonec posloužilo k odemčení kufru, v němž našel heslo Přátelé jsou květiny, které nevadnou," popsala jedna z divaček Olga Charvátová.

„Líbí se mi smysl celého představení, které poukazovalo na soudržnost lidí různých zemí. Zároveň děti a dospělí mohou takto poznávat kulturu ostatních národů," líbilo se představení Olze Charvátové.

Zahraniční studenti dorazili do Olšan v rámci projektu Europe On The String.

„Když belgický učitel někdy v roce 2012 prohlásil, že se bude týkat další projekt loutek a loutkoherectví, chtěla jsem se připojit. V Olšanech má loutkoherectví, díky souboru Kašpárkovi kamarádi, dlouhou tradici, a rozhodně se máme s čím pochlubit," vysvětlila již dříve ředitelka základní školy Eva Pluskalová.

Žáci školy společně s otřelými členy loutkohereckého olšanského souboru Kašpárkovi kamarádi kouzelné představení nacvičovali dva měsíce. Dvojjazyčný scénář, namlouvání loutek, kulisy jako od pravých malířů. Všichni zapojení do projektu si na sebe sice ušili nesnadný úkol, ale díky perfektní spolupráci dopadl na jedničku.

„Děti zpívaly a jásaly, myslím, že se to všem líbilo. Dokonce děti bavilo samotné nacvičování a vypadá to, že k nám přibudou dva noví členové. Tak doufám, že se děti skutečně zapojí a budeme pokračovat v pěkné tradici loutkoherectví," nechala se po představení slyšet členka souboru Ludmila Hýblová a předseda souboru Miroslav Drhlík ji doplnil, že právě kluci souboru nejvíc chybí.

„Máme málo kluků, holek je daleko víc. Hold kluci se do takové činnosti moc nehrnou. Na mluvení draků či strašáků se hodí spíše kluci. Když se snaží holky mluvit strašidelně, je to spíš takové pištění," řekl.

Soubor Kašpárkovi kamarádi si navíc pro přítomné připravil v přisálí sokolovny improvizované kulisy. Lidé se tak mohli seznámit se všemi loutkami souboru.