„Setkal jsem se s arogantním chováním. Na obtížné nájezdy pro vozíčkáře jsem poukazoval, ale žádná odezva," sdělil například Jaroslav Liška.

Další lidé pak označují za problematické třeba informování kolem kácení v ulicích města.

Radnice se však brání.

Například náměstkyně primátora Ivana Hemerková u pozdvižení vyvolaném kácení aleje v Tylově ulici zdůraznila, že se před ním konalo jednání s lidmi. Zájem ze strany veřejnosti byl přitom nevalný.

První náměstkyně Alena Rašková pak připomíná, že setkání s lidmi nejsou ojedinělá.

„Konají se pravidelně dvakrát ročně, na jaře a na podzim a to například v tělocvičnách ZŠ Melantrichovy či E. Valenty. Bohužel zájem lidí je spíše malý, pokud tedy v místě není nějaký vážný problém," říká s tím, že situace není stejná v celém Prostějově.

Ve Vrahovicích mají plno

Ve Vrahovicích například chodí na schůze hodně lidí, stejně tak i v některých dalších okrajových částech. Účast lidí na podobných akcích přitom může hodně věcí ovlivnit.

Myslí si to například další z náměstků Zdeněk Fišer.

„Dostanou se tak k nám přání lidí. Třeba jejich připomínky k údržbě veřejných ploch. Některé věci však nemůžeme ovlivnit, jako například stavební řízení v případě autobusových zastávek v Trpínkách a jejich přestavby," vyjadřuje se Zdeněk Fišer.

Sám se už několika jednání s lidmi zúčastnil a zažil různé situace. I různý zájem veřejnosti.

„Už jsem se setkal s plnou tělocvičnou nebo třeba dvěma lidmi, kteří dorazili na probrání rekonstrukce Tylovy ulice," sdělil.

Podle Prostějovanky Jany Rozehnalové není s vedením města obtížná domluva., pokud o ni lidé stojí.

„Mám za to, že kdo chce komunikovat s vedením města, může. Na těch setkáních nebo i osobně, dá se domluvit schůzka. Nestalo se mi, že by to byl nějaký problém," uvádí.

To samé si myslí i oslovení zástupci radnice. Poukazují přitom hlavně na častý nezájem lidí věci řešit.

Silné řeči a skutek utek

„Řada jich je zvyklá nadávat jen u piva v hospodě a mít silné řeči. Ale aby něco řešili a na podobná setkání přišli s něčím konkrétním, to ne," myslí si například Alena Rašková.

Upozorňuje zároveň na blížící se Fórum zdravého města, které se bude konat desátého června v přednáškovém sálu Národního domu. Jedna z možností setkat se se svými zastupiteli na radnici začíná v šestnáct hodin.