Projekt je i letos pořádán ve spolupráci se Střední odbornou školou podnikání a obchodu z Prostějova. Studentky se starají o zábavu v tvořivé dílně, odkud si děti odnášejí svícen z jablíčka nebo papírového sněhuláka.

Zámkem je potom provází komorná společně se synem Pepíkem. Ti mají plné ruce práce, protože na Plumlov má dorazit panstvo oslavit Štědrý den.

„Z akce mám velkou radost. Daří se nám představit dětem klasické Vánoce, tak jak se opravdu dříve slavily a ukázat jim krásné tradice, které se dnes už bohužel v domácnostech nedodržují,“ prozradila místostarostka města Gabriela Jančíková, tentokrát právě v roli komorné.


Během prohlídky děti navštívily zámeckou kuchyni s tradičními pokrmy, pouštěly lodičky a zpívaly koledy. Nechyběla ani ukázka betlému nebo lití olova.

„Nám i dětem se tady moc líbí. Musím říct, že je to opravdu pěkně připravené,“ pochvalovala si paní učitelka Navrátilová, která doprovázela skupinku z mateřské školy Mánesova Prostějov.

„Snažíme se podobných akcí pro děti během roku pořádat stále více. Těší nás, že všichni odchází z úsměvem na tváři. To je pro nás opravdu důležité," dodali organizátoři, které nyní čeká krátká zimní pauza a vy už se můžete těšit, co pro děti připraví na další sezónu.