Prostějovské vánoční trhy by mělo oficiálně odstartovat rozsvěcení stromu v pátek 26. listopadu. Rozmístění stánků bude stejné jako před dvěma roky.

"Stávalo se, že v prostoru kuželny (poblíž radnice) bylo málo místa pro občerstvení a lidé neměli dostatek prostoru. Vyřešili jsme to přesunem stánků blíže k budově radnice a soustředili občerstvení do jednoho celku. Jak se potvrdilo, tento krok byl přínosem. Toto rozložení stánků proto budeme ctít i při letošním vánočním jarmarku," uvádí náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Kuchyně prostějovského Národního domu
Národní dům razantně proměnil kuchyni, uspokojil by prý i Pohlreicha

V praxi bude rozmístění následovné. Část kuželny na straně lavičky se sochou Jiřího Wolkra bude zaplněna pouze po jedné straně, další část kuželny blíže ke kluzišti pak bude v klasickém osazení stánků.

"Chybět při jarmarku nebudou klasické stánky s rukodělnými a vánočními výrobky. Pro větší komfort uživatelů kluziště i stánků poslouží toalety s tekoucí teplou vodou," doplňuje náměstkyně Sokolová s tím, že možnost ulevit si budou moci lidé na toaletách u mobilního kluziště.

Mobilní kluziště v Prostějově přivítalo první bruslaře i krasobruslaře po dvouleté pauze. 5.11. 2021
VIDEO: V Prostějově se už před muzeem bruslí. Punč ale neteče

Covidová hrozba visí stále ve vzduchu: "Věříme, že vládní epidemiologická opatření nezhatí připravený program Prostějovské zimy a my budeme moci trhy i kulturní program spustit naplno," doufá závěrem náměstkyně Sokolová.

Vánoční trhy by měl oficiálně odstartovat Vašek Noid Bárta, který bude osobně přítomen u rozsvěcení vánočního stromu. Ten bude na náměstí T. G. Masaryka přivezen v pondělí 22. listopadu.