Hlavní náměstí bude zdobit dvanáctimetrový smrk omorika. "Vánoční strom bude přivezen v pondělí 20. listopadu. Ve stejný den bude pokácen a také instalován do stojanu před radnicí," informovala náměstkyně primátora Milada Sokolová (ODS).

Rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí v Prostějově. 25.listopadu 2022
VIDEO: Vánoční strom v Prostějově se rozsvítil, dostal jméno Stříbrňáček

Strom stojí nedaleko pasáže Hloučela. "Roste na městském pozemku. Letos se žádný dárce nenašel, takže jsme vyhledali strom v majetku města. Věřím, že v příštím roce se zase nějaký dárce najde a neodradí jej mnohdy nepříjemné komentáře na sociálních sítích," vysvětluje Sokolová.

Vánoční strom dorazil na prostějovské náměstí T. G. Masaryka, 21. listopadu 2022
Vánoční strom už stojí před prostějovskou radnicí. Takto vypadá

Dodrží smrk tradici posledních let a bude opět trochu nakřivo? "Aby byl úplně podle pravítka, to nedokážu zaručit. Stejně jako v minulých letech se jeví jako rovný. Jak ale bude vypadat z různých stran, to je otázka. Nechme se překvapit," vyzvala s úsměvem Sokolová.


Nahrává se anketa ...

Kdo přijde po Bystrouškovi nebo Horáčkovi?

Rozhodnou obyvatelé Prostějova. Ti mohou hlasovat v anketě spuštěné na radničním webu. Hlasování bude ukončeno v neděli 19. listopadu. "Autor vítězného návrhu společně s námi strom rozsvítí. Pro inspiraci uvádím, že jména vánočních stromů v předchozích letech byla například Charlotta – Sněhulka I., Horáček nebo Bystroušek," dodala Milada Sokolová.

Radnici ozářenou ohňostrojem viděli Prostějované loni s největší pravděpodobností naposledy. Silvestrovský ohňostroj v Prostějově. 31.12. 2022
Silvestr v Prostějově bude bez ohňostroje. Nahradí ho videomapping

Vánoce, bannerZdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Své příspěvky můžete posílat na e-mail: vanoce@denik.cz. Každý příspěvek doplňte o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste, děkujeme.