Jedinou komplikaci při nakládání představoval úzký most přes potok, na který musel najet jeřáb, aby na strom ramenem dosáhl. „Kdyby se něco stalo a já tam zahučel, tak tam budu až do pořádných mrazů, kdy by mě někdo vytáhnul,“ okomentoval svůj odvážný kousek řidič jeřábu.

Po odstranění dvou mladých doubků, které překážely ramenu jeřábu v přístupu k jedli, zahákl mladý dřevorubec hák jeřábu na ocelové lano ve tří čtvrtinách stromu. Strom byl podřezán a opatrně převezen přes most k lesní cestě. Tam byla jedle naložena na dřevařský kamion, přivázána upínacími popruhy a provazy a kolona vyrazila k Prostějovu.

Po desáté hodině pak byl strom usazen na náměstí T. G. Masaryka. A pracovníci .A.S.A. Technických služeb začali s instalací žárovek na okolní stromy i na jedli. „Malý Jakub se koukal až mu lezli oči z důlků,“ usmála se opodál stojící babička na svého vnuka. „Teď jen zbývá napsat Ježíškovi, ať přinese nějaké dárky a vánoce můžou začít,“ dodala žena.

Další přihlížející ale nebyl spokojen, že těžká technika vjela na dláždění uprostřed náměstí: „Jsem bývalý jeřábník. Myslím, že vůbec nebylo nutné, aby sem obě auta najela.“ Podle něj mohl jen jeřáb kousek nacouvat a auto se stromem mohlo zůstat na silnici. „Těžko říct jaká je tam únosnost a zda tak auta škodí kostkám,“ reagovala na to mluvčí prostějovského městského úřadu Jana Gáborová s tím, že žádnou stížnost na tento postup radnice nezaznamenala.

Další přihlížející zajímalo proč se na náměstí nevysadí smrk, který by sloužil opakovaně jako vánoční strom, a nemuseli se stromy řezat a dovážet z lesa. „Někdy v budoucnu by jsme chtěli zrekonstruovat náměstí a otázka zda vysadit strom se samozřejmě bude také diskutovat,“ informovala Gáborová.

Vánoční strom tak zatím bude pocházet většinou z polesí v majetku města Prostějova. Ale například v jednom z minulých roků posloužil smrk ze soukromé zahrádky v prostějovské Bulharské ulici, jehož majitel ho chtěl nechat pokácet.