Rozsvícení stromu doprovodí Čiperkové. "Kulturní vložkou bude vystoupení dětského pěveckého sboru Čiperkové. Současně se lidé dozvědí, jak se bude náš letošní strom jmenovat. Do ankety přišla celá řada zajímavých návrhů," informuje 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová (ODS).

Tradiční dvojkoncert legendárních zábavových kapel opět roztančil KaSko, 26.11. 2022
Mikulášská pařba rozpálí KaSko. Keks a Kontakt již v sobotu. Máme volňásky

Kluziště rozjedou tradičně krasobruslaři. Oficiálně bude pro veřejnost umělá ledová plocha k dispozici již od rána. Slavnostní zahájení provozu je naplánováno na 15.30 hodin.

Návštěvníci centra města se mohou těšit i na zcela novou atrakci v podobě svítící LED koule - čtěte ZDE. Ta bude instalována kousek za vánočním stromem.

Děti bude vozit elektrický vláček

Oblíbenou atrakcí Vánočního jarmarku je od loňska jízda elektrickým vláčkem. Ten bude pro děti k dispozici v sobotu a neděli vždy od 13 hodin zdarma. Drobotinu povozí okolo Masarykova náměstí.

V neděli dorazí i huláni

Návštěva vojáků na koních se uskuteční v neděli před obědem. "Huláni z Klimkovic pořádají tuto akci již tradičně. Kopírují trasu vojsk směřujících na "Bitvu tří císařů" u Slavkova. Huláni společně s doprovázejícími markytánkami, podobně jako v předchozích letech, pozdraví přítomné a předvedou krátkou ukázku souboje. Chybět nebude ani spanilá jízda náměstím," zve Milada Sokolová.

Před prostějovskou radnici dorazil jízdní oddíl Rakousko-uherské armády a bavil děti i dospělé, 27.11. 2022
VIDEO: Řinčení šavlí a klapot podkov. Huláni útočili před radnicí

Poslední listopadový víkend se tedy Prostějované, ale i návštěvníci centra města mají na co těšit. Program je opravdu bohatý.

CO SE BUDE DÍT PŘED RADNICÍ 24.-26. LISTOPADU 2023:

Pátek 24. listopadu:
Zahájení provozu mobilního kluziště 15.30 hodin
Rozsvícení vánočního stromu 17 hodin

Sobota 25. listopadu
Mobilní kluziště 9-21 hodin
Vánoční jízda vláčkem 13-19 hodin

Neděle 26. listopadu
Mobilní kluziště 9-21 hodin
Příjezd hulánů 11 hodin
Vánoční jízda vláčkem 13-19 hodin

Vánoce, bannerVánoce, bannerZdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Vaše příspěvky můžete posílat na email vanoce@denik.cz. U každého příspěvku je nutné doplnit o vaše celé jméno a lokalitu, kde žijete. Například Prostějovsko. Děkujeme.