„Dřív jsme doma zpívávali společně, ale děti se rozutekly po světě a co manžel umřel už nemám s kým. Tady jsem dokonce potkala své dvě spolužačky," prohlásila se slzami v očích Vlasta Bukovská. I přes svůj věk si zachovala stále jasný a čistý hlas.

V rámci akce Česko zpívá koledy, kterou v Prostějově společně s Deníkem zorganizoval také magistrát, společně ve středu přesně v šest večer zpívaly tisíce lidí v desítkách měst celé republiky. A i v Prostějově začali symbolicky Nesem vám noviny…

Mnohým zpěvákům se však hlas poněkud chvěl. Nebylo však možné rozeznat zda dojetím či zimou, protože rtuť teploměru se choulila někde u deseti stupňů pod nulou.

„Bylo to skvělé. Nečekala jsem, že se nás tu v takové zimě sejde tolik. Jsem moc ráda, že město může být partnerem tak skvělé akce. Už se těším na příští ročník," pochvalovala si náměstkyně primátora Ivana Hemerková.

Podpořit ji přišla její kolegyně Alena Rašková. „Zpíváme prostě rády," doplnila ji.

Lidé na náměstí si zazpívali celkem pět koled. Kromě úvodní Nesem vám noviny, také Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Dej Bůh štěstí tomu domu a Pásli ovce Valaši.