"Ohňostroj je vždycky zlatým hřebem programu Vánočních trhů. Letos bude opět tematický, ale více neprozradím," říká Tomáš Vrba, šéf Městského kulturního střediska v Konici.

Odložené Vánoční trhy v jarním kabátě v Konici, 23.4. 2022
Konice si užila odložené Vánoční trhy, v jarní verzi

Vánoční trhy ale nejsou jedinou akcí, která se v městečku ne severozápadě Prostějovska chystá. "V sobotu 2. prosince bude Adventní jarmark zámku. Lidé budou mít možnost koupit si vánoční dekorace, svíčka a další řemeslné výrobky. Odpoledne se budou zpívat koledy," doplňuje Vrba.

Nad konickým náměstím už září vánoční strom z Tyršovy ulice, 27.11. 2022
VIDEO: Modrobílý krasavec ozářil Konici. Strom pochází z Tyršovy ulice

Celodenní program začíná v 9 hodin a od 15 hodin se budou zpívat koledy s Josefem Sýkorou. Současně se na zámku bude konat i výstava Vánoce s Hanáckou ambasádou řemesel. "Zahájena bude slavnostní vernisáží v pátek 24. listopadu. Otevřena bude od pondělí do pátku a mimořádně také 2., 3. a 16. prosince," prozrazuje kulturní šéf.

Rozsvícení stromu bude o prvním Adventu

"V neděli 3. prosince dojde k rozsvícení vánočního stromu. K dobré atmosféře bude na náměstí hrát olomoucká kapela Old Dogs. Po rozsvícení stromu dojde i k zapálení první adventní svíce," zve širokou veřejnost Vrba.

Vánoční trhy nabídnou rozmanitou zábavu

Tisíce návštěvníků, kteří v den trhů míří každoročně do Konice, se mohou těšit na celodenní hudební program, ohňostroj nebo obří eskymácké iglú. "Program bude zahájen v 9 hodin, vystoupí žáci ZuŠ, country kapela Poslední kovboj a po letech se u nás zase představí Bára Basiková. Přichystána bude i bohatá vánoční tombola," nastínil stručně dlouholetý režisér kulturních akcí v Konici.

Radnici ozářenou ohňostrojem viděli Prostějované loni s největší pravděpodobností naposledy. Silvestrovský ohňostroj v Prostějově. 31.12. 2022
Silvestr v Prostějově bude bez ohňostroje. Nahradí ho videomapping

Celodenní program na konickém náměstí bude moderovat Petr Polák a komponovaný ohňostroj rozzáří nebe opět ze Zámeckého parku.


Nahrává se anketa …

Vánoce, bannerZdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil