Dlouholetá a oblíbená kratochvíle. "Jde o každoroční velmi oblíbenou aktivitu v centru města. Kluziště se stalo již takřka nedílnou součástí adventních trhů a využíváno je hojně i o vánočních svátcích a o Silvestru," zdůvodňuje náměstek primátora Jiří Pospíšil (Pévéčko).


Nahrává se anketa ...

Kluziště tak bude v provozu od 24. listopadu 2023 do 28. ledna 2024.

Letošní provoz bude o měsíc delší. "Loni jsme provoz končili již na Silvestra, nutno podotknout, že s ohledem na energetickou krizi jsme delší provoz kluziště neplánovali. V letošním roce jsou již náklady na provoz lépe odhadnutelné, a tak jsme se v radě dohodli, že kluziště nabídneme veřejnosti nejen v adventním a vánočním čase, ale až do 28. ledna," vysvětlil náměstek Pospíšil.

Mobilní kluziště je v provozu každoročně od roku 2015. Výjimkou je sezona 2020/2021, kdy se kluziště z důvodů proticovidových opatření nestavělo.Každoročně se na ledové ploše pod muzeem konají turnaje v různých sportech, jak pro širokou veřejnost, tak i školní mládež.

Za pronájem kluziště zaplatí město Prostějov 1.889 milionu korun, předpokládané náklady na energie jsou ve výši zhruba 282 tisíc korun. Zakázku bude realizovat firma Energo Choceň.