Poprvé se do práce pustili letos v listopadu po výhře v soutěži Stromy místo letáků.

„Pro náš projekt hlasovalo na internetových stránkách jednoho obchodního řetězce téměř patnáct stovek lidí. Vítězství pro nás představovalo získání patnáctitisícového grantu pro nákup stromů, dřevěných opor, hnojiva a substrátu,“ sdělila Taťána Rotreklová, třídní učitelka nezamyslických sedmáků.

Právě její třída alej vysazovala. Několik dní po výsadbě školáci našli „svoji“ alej zdevastovanou.

„Zaplavil nás pocit beznaděje a také trochu zloby nad lidskou hloupostí,“ popsala zjitřené emoce Rotreklová. Navzdory nepochopitelnému jednání, které by někomu mohlo vzít chuť do práce, se v Nezamyslicích nevzdávají.

„Rádi bychom s pomocí dětí a rodičů uspořádali sbírku, ze které chceme získat prostředky na novou výsadbu. Věřím, že se na jaře opět pustíme do sázení,“ uzavřela Taťána Rotreklová.

Policie po vandalovi v současné době pátrá. „V případě dopadení bude obviněn z trestného činu poškozování cizí věci,“ informoval prostějovský policejní tiskový mluvčí Petr Weisgärber. Pachateli tak hrozí až rok vězení.

#nahled|https://g.denik.cz/59/07/nezamyslice_sazeni_stromky11_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/59/07/nezamyslice_sazeni_stromky11.jpg|Sázení stromků v Nezamyslicích - Školáci v akci#