Smetanovy sady v Prostějově se zaplnily dětmi nejen z prostějovských školek, ale i z řad občanů.

„O akci jsme se dozvěděli v prostějovských novinách. Jsme tu poprvé a dětem se tu moc líbí. Syn už něco našel, jenže děti jsou příliš rychlé,“ sdělila s úsměvem Marie Coufalová z Čechovic, která přišla hledat velikonoční vajíčka se svými dvěma malými dětmi.

Na organizaci akce se podílel Okrašlovací spolek města Prostějov, rodinné centrum Lodička a Nikol Srostlíková. Hledání velikonočního pokladu se zúčastnilo celkem šest mateřských škol: MŠ Rumunská, MŠ Moravská, MŠ Šárka s pracovišti Žešov, Dvořákova a Libušinka.

V pohybu

Děti vesele pobíhaly po parku a s nadšením se vrhaly do všech jeho zákoutí. Jejich pozornosti neunikly ani husté keře a stromy.

„Našla jsem jedno čokoládové vajíčko. Jdu hledat dál, ale vůbec nevím kde,“ prozradila Deníku Elenka a v rychlosti se vydala za svými kamarády.

Děti hledaly polystyrenová a čokoládová vajíčka i čokoládové zajíčky. Všechno poctivě odnesly do místního altánku, kde byl poklad spravedlivě rozdělen mezi jednotlivé školky. Každé dítě pak dostalo ještě malou odměnu.

„Naše školka se akce zúčastnila i loni. Je to trochu americký styl Velikonoc, ale děti ho milují. Dostali jsme od paní Sokolové polystyrenová vajíčka. Ta jsme v rámci velikonočních dílen s rodiči ozdobili. Přijeli jsme dnes dřív, tak jsem je tajně pomáhala rozhodit. Je úžasné, že při hledání děti používají přirozený pohyb a jsou na čerstvém vzduchu,“ chválila si akci Dana Lošťáková, která učí v MŠ Žešov a zároveň je členkou Okrašlovacího spolku.

Příště zas

Hledání kraslic dětem trvalo pár desítek minut.

„Nakoupili jsme polystyrenová vajíčka, která jsme rozvezli do školek. Ozdobená jsme je potom spolu s čokoládovými vajíčky a zajíčky schovali zde v parku. Ve čtyřech lidech nám ta dnešní příprava trvala kolem půl hodiny. No a děti si to rozebraly během deseti minut,“ uvedla s úsměvem Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova, která Deníku potvrdila, že akce se bude organizovat i příští rok.