„Jedeme díky tomu letos v pálenici tak na dvacet procent naší kapacity. Nabité teď máme tři měsíce, kdy jsou v provozu všechny naše linky od rána do noci, ale standardně tady pracujeme devět měsíců," upřesnil Jan Kleiner.

Pálenici naštěstí podle jeho slov každý rok přibývají další zákazníci. „A my si vážíme toho, že k nám chodí a přinášejí nám peníze. Za to pro ně každý rok něco v provozu inovujeme," doplnil Jan Kleiner.

Rok 2017 však přinese pro klienty zásadní změnu. V Žešově totiž vybudovali, rozšířili a upravili palírnu podle svých dlouholetých zkušeností a vznikl tak nový objekt „na zelené louce".

V únoru následujícího roku ukončí práci v původním objektu, v březnu přesunou a postupně odzkouší technologické procesy, v červenci už budou čekat první zákazníky. „Za patnáct let své existence se firma natolik rozrostla, že bychom nebyli schopni uspokojit narůstající klientelu.

Ke třem současným výrobním linkám teď přibude čtvrtá, nové zázemí bude komfortnější pro zaměstnance i zákazníky, kteří určitě ocení také větší parkovací prostory," uvedl Jan Kleiner.

S obsahem se mazlíme

Malou českou rodinnou společnost v Žešově však tvoří ještě výroba pravé ovocné jednoodrůdové pálenky.

„S obsahem se mazlíme a věřím, že je to na našich produktech poznat ," řekl Jan Kleiner, který přiznává, že učitelem mu byla právě palírna, kam obyčejní lidé vozili nasbírané ovoce.

„Například pan Novák ze Žešova vozil švestky, které nádherně voněly, a prozradil mi, že se jedná o tzv. kulatky," řekl Jan Kleiner. A prý k tomu dodal, že takové sbírají jen faráři a ti nesbírají nikdy nic špatného. U Klinerů si postupně našli ovoce, které bylo jejich srdci nejbližší a postupem času u něj zdokonalili celý kvasný proces.

„A dnes jsme v tom fenomenální," podotkl Jan Kleiner. Svědčí o tom mimo jiné i letošní třetí místo v nejprestižnější soutěži lihovin na světě World Spirits Competition v americkém San Franciscu.

„Přihlásili jsme se poprvé, protože jsme to chtěli zkusit. A výsledek nás překvapil a potěšil. Příští rok to zkusíme znovu s několika vzorky. Jeden bude určitě ovocná pálenka, která zrála v sudu," uvedl na závěr Jan Kleiner.