„Opravdu, letošní kampaň je velmi dobrá, urodila se nejen hromada jablek, hrušek, ale i třešní a meruněk. Obecně se dá říci, že všeho bylo dost. Možná jen mirabelky mají trochu propad v úrodě, ale není to nijak výrazný pokles," řekl o letošní sezoně Jan Kleiner.

Přikyvují mu i zákazníci palírny, kteří s sebou přivezli desítky barelů ovocného kvasu.

„Nejprve jsme si mysleli, že letos to bude hodně slabé. Zelené listy na stromech do poslední chvíle schovávaly zrající plody. Ale jak švestky zmodraly, hned jsme viděli, že nebude tak zle," pochvaloval si zákazník palírny František Zbořil.
Sezona pálení ovocného kvasu začíná každoročně v červenci a finišuje až koncem března. „Každý rok je typický tím, že se ve větším množství urodí nějaký konkrétní druh ovoce. Jednou to jsou třeba višně, podruhé jablka. Od toho se také odvíjí i vytíženost naší palírny," vysvětlil Jan Kleiner a dodal, že stroje v palírně jedou na sto procent.

Pálí i v noci

Dokonce museli nastavit i noční režim, aby stihli vypálit ta kvanta ovocného kvasu, který ze širokého okolí zákazníci přivážejí.

Proces výroby pálenky začíná už se sběrem ovoce do kvasu. Právě na kvalitě nasbíraného ovoce v bečkách totiž závisí její chuť. Do kvasu nepatří lístky, větvičky ani plesnivé plody. Množství slunečního záření pak ovlivňuje cukernatost ovoce a tím pádem výtěžnost alkoholu z kvasu.

„Z celého procesu výroby pálenky mám nejraději ten pohled, když z kohoutku plynule teče hotový produkt. Tak se pozná, že kvas byl kvalitní a dostatečně cukernatý. Ochutnávání už pak zůstane na zákazníkovi, já sám ochutnávám jen velmi málo, protože do práce dojíždím automobilem. Ale kvalitu pálenky poznám už podle vůně," řekl o práci v palírně její zaměstnanec Zdeněk Sidor. Nejaromatičtější je podle něj meruňkovice. Právě destilát z tohoto ovoce pak mají nejraději dámy kvůli jeho sladké vůni.

Nelegální palírny prý skoro nejsou

Vytíženost žešovské palírny naznačuje, že problém s nelegálním pálením není na Prostějovsku příliš aktuální.

„Pravdou je, že v našem regionu je skutečně jen velmi nízký výskyt nelegálních palíren, a důvod je prostý. Naše mentalita je taková, že si nikdo netroufne doma načerno vypálit ovoce, protože by jej soused hned nahlásil na policii. Lidé jsou nepřejícní a když má soused prase, tak místo toho, aby ho chtěli pro sebe, raději by si přáli, aby sousedovi to prase pošlo. Takže nelegální pálení je u nás jen velmi výjimečné. Navíc si každý musí zvážit, zda mu za to stojí riskovat zdraví, nebo věnuje do vypálení jednorázovou investici," vyjádřil se k problematice domácího destilování Jan Kleiner.

Ačkoliv byla letošní úroda opravdu bohatá, občas se v žešovské palírně vyskytují i opravdu netradiční varianty ovocného kvasu.

„Lidé chtějí experimentovat a vypálit se dá téměř všechno. Pálili jsme dýně, mrkve i banány. Skutečně možnosti jsou takřka nevyčerpatelné. A právě velké škále neprobádaných možností se věnujeme i my. Naše destiláty necháváme zrát ve starých sudech po nejluxusnějších světových likérech, kde tím pádem dostávají specifickou chuť. Naši pálenku tak naleznete ve špičkových restauracích oceněných michelinskou hvězdičkou. Za to patří velký dík našim klientům, kteří se sem stále vrací a dovedou ocenit naši práci. Přinášejí tak prostředky pro neustálý rozvoj naší palírny," uzavřel Jan Kleiner.