Magistrát se tedy rozhodl společně s odborníky dopravního inspektorátu podniknout několik kroků.

„Podle názoru policejních odborníků je třeba tuto situaci řešit komplexně. Než se tak stane, bude tento úsek řešen dopravním značením „Zákaz zastavení" a to v úseku mezi křižovatkami s ulicí U Stadionu a ulicí Lomenou," sdělil náměstek primátorky Pavel Smetana.

Značka omezující parkování na silnici U Stadionu už se během letošního podzimu objevila. Do budoucna by však měla oblast být řešená jinak. Konkrétní návrhy však zatím nejsou známé.

„Dle sdělení Miroslava Nakládala z Odboru dopravy se pojem „komplexní řešení" vyskytl ve stanovisku Dopravního inspektorátu – Policie ČR bez další specifikace. Takže v tuto chvíli zůstává v platnosti opatření, ke kterému město Prostějov přistoupilo," sdělila mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

Podobné řešení situace je také v okolí olomouckého zimního stadionu. I zde se řidiči v přilehlých ulicích mohou setkat se zákazy zastavení. Ani zde však potřebám hokejových diváků přilehlé parkovací plochy nestačí a situace se té v Prostějově podobá. Cestu z ní však někteří lidé obeznámení se stavem dopravy v sousedství stadionu nevidí. Například podle správce prostějovského stadionu Iva Horáka je však situace velmi špatná.

Parkoviště prostě nestačí

„Parkoviště u stadionu prostě nestačí. Při každém pronájmu lidé do haly dojíždějí auty a parkoviště je tak často plné i mimo doby hokejových utkání. Netuším ale, jak to vyřešit. Na parkoviště nikde v blízkém okolí místo není a postavit ho na zelené louce kilometr od stadionu by také neprospělo. Nikdo by tam neparkoval," uvedl Ivo Horák.

Vyslovil zároveň pochopení pro lidi, kteří si na situaci stěžují. Zvláště pak pro obyvatele ulic v blízkosti stadionu.

„Chápu, že si na to někdo stěžuje. Lidé třeba nemůžou vyjet z vjezdu nebo zaparkovat u svého domu. Nevidím však zatím jiné řešení než parkování v ulici U Stadionu tolerovat," dodal.

Ulice U Stadionu však není jediná, v níž se mění dopravní značení. Změn se dočkají také za místním nádražím.

„Lidé v okolí Wolfovy, Martinákovy a Olomoucké ulice poukazují na takovou zaplněnost ulic, že stávající dopravní režim nedovoluje vjezd vozidel návštěvníků školy či sportoviště. Vyhovíme lidem a budeme postupovat podle návrhu Městské policie Prostějov. Nahradíme stávající dopravní značení v ulici Za Místním nádražím dopravními značkami Průjezd zakázán," vysvětlil Pavel Smetana.