O radost z dlouho trvající tradice se totiž přijeli podělit také jejich kolegové z celého okresu. „Přijeli k nám z Labutic, Lipové či Protivanova, ale také ze vzdálenějších míst. Jsou zde tak i dobrovolní hasiči z Němčic nad Hanou, Smržic, Pěnčína, Ptení či Žešova," sdělil František Polišenský z místního sboru dobrovolných hasičů.

Akci zahájil průvod hasičů přes obec a to za zvuku hudby a později při zastavení u pomníku také za zvuku české hymny. Větší část programu se však odehrála za kulturním domem.

Proslov odhalující historii suchdolských hasičů vystřídaly ukázky z jejich činnosti, ale také schopností psovodů či celníků. Nejen děti pak mohly ocenit hasičské vozy, kterými jednotky z celého okresu přijely. Na plochu vedle kulturního domu dorazila rozmanitá směs aut. K vidění byly pár let staré modely, ale také stále sloužící čtyřicetileté stroje. Na ty se přišli podívat nejen hasiči.

„Děda je u hasičů, táta u dobrovolných. Malého nic jiného nezajímá. Asi to má v rodině," říká o tříletém chlapci Lenka Busolinová. „Zatím ještě k hasičům nechodí, je moc malý. Má k tomu ale předpoklady," řekla.

„Jsem profesionální hasič, dorazil jsem ze Stražiska. Pro mě tato vozidla nejsou nic nového, všechna je znám," prozradil zase Josef Grulich.

Místní hasiči se při oslavování historie neobešli ani bez pohledu do současnosti a budoucnosti sboru. František Polišenský prozradil, že se místním hasičům vede dobře. Jisté rezervy však podle svých slov vidí.

„Máme přes devadesát členů, z toho dvě desítky dětí. Loni jsme dostali za pomoci dotací nový tranzit, kterým nově vozíme děti na soutěže. Přál bych si ale do budoucna, aby se ještě zlepšila činnost a zvýšil zájem lidí, a aby děti byli aktivnější," zadoufal.