Seriál hasičských soutěží založily sbory dobrovolných hasičů v roce 2010.

Soutěží Velké ceny Prostějovska se účastní také týmy z Blanenska, Olomoucka, Vyškovska a Přerovska. V letošním roce bude součástí Velké ceny osm soutěží napříč okresem Prostějov. Jedna soutěž se koná v noci a je velmi atraktivní jak pro soutěžící, tak i pro diváky.

"Před osmi lety jsme se rozhodli pro založení této soutěže. V okolních okresech seriály podobného typu existovaly. Hasiči jsou jedna velká rodina. Když přijedete na naše soutěže, setkáte se s fajn lidmi, uvidíte úžasné sportovní výkony plné adrenalinu a napětí. Jeden podporuje druhého, týmy si navzájem fandí. Soutěžíme ve dvou kategoriích – muži a ženy. Velké oblibě se v poslední době těší obzvláště ta ženská kategorie a týmů v ní stále přibývá," prozradil Deníku předseda rady Velké ceny Prostějovska Martin Ošťádal, jenž dodává: "Na sobotní závody v Dětkovicích je přihlášeno již třiadvacet družstev mužů a jedenáct družstev žen. Uvidíme, jak soutěžící přes zimu natrénovali."

První letošní závod startuje v dětkovickém areálu přesně ve 13. hodin. Loňské celkové prvenství obhajují muži Olešnice a ženy Bílovic.

"Hned na začátku sezony bych chtěl poděkovat všem současným i budoucím sponzorům, kteří nás v našem snažení podporují. Od letošního roku se stává naším dalším mediálním partnerem také Prostějovský deník, který bude přinášet reportáže z každého závodu. Více informací o Velké ceně Prostějovska můžete najít na internetových stránkách www.vcprostejovska.cz," uzavírá Martin Ošťádal.