Narozeninovou oslavu si užili klienti a hosté. S gratulací přišly starostky Plumlova Gabriela Jančíková a Jana Rozsívalová z Vícova. Přidali se i zaměstnanci domova.

Domov pro seniory Soběsuky funguje již 20 let.
VIDEO: Domov pro seniory Soběsuky si připomenul dvacet let své existence

"Oslava se konala ve slavnostně vyzdobené jídelně. Sešli se klienti domova, aby společně oslavili s paní Ježkovou její významné životní jubileum. Čekalo na ně bohaté občerstvení a nechyběl ani společný přípitek," informovala ředitelka domova Yvona Andělová.

Stoletá dáma si zazpívala

"Radost paní Zdeňce udělalo hudební vystoupení Víta Hladkého, při kterém si s chutí zazpívala," doplnila zaměstnankyně domova Jana Vaverková.

"Oslava se konala v pozdějším termínu, tedy 4. dubna. Důvodem bylo onemocnění paní Ježkové. Narodila se 17. března 1924," prozradila dále Vaverková.

Vdávala se za protektorátu

Zdeňka Ježková pochází z Hamer, žila ve Vícově a v Prostějově. Vdávala se za II. světové války a vychovala čtyři děti.

Klientka DPS Soběsuky, paní Zdeňka Ježková se dožila 100 let. Foto: Jana Vaverková, se svolenímZdroj: Deník/VLP Externista

"Nyní žije v Domově pro seniory Soběsuky, kde je velmi spokojená. Už sama nechodí, ale má stále jasnou mysl, dobrou paměť a přehled o tom, co se kde děje. Ráda se baví, má ráda legraci a miluje hudbu. Užívá si života, jak to jen jde. Účastní se hudebních pořadů pořádaných domovem, kde si s chutí zazpívá všechny písničky," uzavírá Jana Vaverková.

Celý život měla Zdeňka Ježková ráda pořádek, ke kterému vedla také své děti.

Zdroj: Jan Bílek