Vybraná kolekce snímků nadšených cestovatelů s fotoaparátem na krku Josefa a Kateřiny Francových, Iva a Martina Snídalových, Jiřího Peky, Luboše Čehovského, Dušana Věženského, Jaroslava Musila a Jaroslava France reprezentuje nejen um a pojetí jednotlivých autorů, ale také město Prostějov a region Haná.

„Výstava je skutečnou mozaikou činnosti jednotlivých členů, kteří se zabývají různými žánry, a to od horské a krajinářské fotografie přes zátiší, portréty a akty až po reportáž,“ nechal se slyšet Josef Franc, jeden ze zakládajících členů Spolku prostějovských fotografů. Návštěvníci Senátu se tak mohou vypravit do českých luhů a hájů, ale také se třeba pokochat krásou lidského těla.

„Na stejném místě můžete putovat i po rakouských Alpách, severském Norsku, Pobaltím anebo středomořskou Černou Horou,“ doplnil Franc.

Prezentaci prostějovských fotografů na půdě horní sněmovny iniciovala senátorka Božena Sekaninová. „Nejen Prostějováci, ale všichni Hanáci jsou pracovití a nadaní. Je fajn, když obyvatelé našeho regionu mají možnost světu ukázat, co umí,“ vyjádřila se senátorka.

Podpořit své „krajany“ přijelo na úterní vernisáž čtyřicet příznivců z Prostějova a okolí. „Ohlasy z vernisáže byly velmi pozitivní. Lidé byli nadšení. A to jak z vystavených fotografií, tak z jednotného způsobu jejich adjustace,“ popsal Josef Franc.

Spolek prostějovských fotografů funguje od roku 2009. Spojuje aktivní amatéry se zálibou ve fotografování, cestování, lásce k přírodě a horám. Během tříleté historie má na kontě několik desítek společných i autorských výstav a jeho členové sklízí úspěchy v soutěžích.

MINIKATALOG Z VÝSTAVY